Biletler tükendi

Çerkezköy'de Kurban Bayramı için memleketlerine ve tatil beldelerine gitmek isteyen vatandaşlar biletlerini günler öncesinden aldı. Çerkezköy Otobüs Terminalinde bulunan firma yetkilileri, Kovid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında otobüslerde uygulanan yüzde 50 doluluk oranına ulaştıklarını, 17 Temmuz'dan 10 Ağustos'a kadar biletlerin tükendiğini kaydetti. Firmalar, talebe göre ek seferlerde düzenleyecek.

Biletler tükendi

Çerkezköy Bakış - Sanayiden dolayı yoğun göç alan Çerkezköy’de yaşayan ve koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında geçtiğimiz Ramazan Ayı’nda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle memleketlerine gidemeyen vatandaşlar, Kurban Bayramı için biletlerini günler öncesinden aldı.

Çerkezköy Kale Seyahat Sorumlusu Bekir Bağcı, “İzmir, Aydın, Nazilli, Denizli, Çanakkale, Ayvalık, seferlerinin hepsi dolu. 17 Temmuz’dan 10 Ağustos’a kadar biletler dolu. Arabalarda yüzde 50 kapasite oranı olduğu için örneğin 30 kişilik arabalarda 15 yolcu bulunuyor. Aynı soy ismi taşıyan kişiler aynı koltukta oturabiliyor.” dedi.
Bilet fiyatlarına da değinen Bağcı, “Çerkezköy’den; İstanbul’a 40 TL, Çanakkale’ye 90 TL, İzmir’e 110 TL, Aydın’a 140 TL, Ankara’ya 110 TL.” ifadelerini kulandı.

Çerkezköy Kale Kooperatif Sorumlusu İsa Özdemir de, “Silivri, Kınalı, Çerkezköy, Büyükyoncalı, Saray, Vize, Pınarhisar, Kırklareli seferlerimizi bayram dolayısıyla yaşanan yoğunluktan dolayı her 10 dakikada bir araç kaldıracağız. Vatandaşları mağdur etmemeye çaba göstereceğiz” dedi.

HES KODU NASIL ALINIR?

Vatandaşlar HES kodu alarak bilet satın alabiliyor. HES kodu olmayan vatandaşlara bilet satışı yapılmıyor. HES kodunu alabilmek için kısa mesaj yoluyla HES yazıp aralarına boşluk bırakıp sırasıyla TC kimlik numarası, TC kimlik numarasının seri numarasının son 4 hanesi, paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023 ‘e kısa mesaj olarak gönderilir. Dileyen vatandaşlar e-Devlet sistemiyle de alabilir.