banner265

banner579

banner578

PNAL’de TÜBİTAK Bilim Şenliği

Çerkezköy Pakize Narin Anadolu Lisesi 4006 TÜBİTAK Bilim Şenilği kapsamında fuar düzenledi. Birbirinden farklı projelerin görücüye çıktığı fuarda öğrenciler projelerini Kaymakam Atilla Selami Abban ve beraberindeki davetlilere anlattılar.

PNAL’de TÜBİTAK Bilim Şenliği

Çerkezköy Bakış - Pakize Narin Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırladıkları 23 proje görücüye çıktı. Bilim Şenliği ve Fuarı’na Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Pakize Narin Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Doğruyol ve diğer okul müdürleri ile okul öğretmenleri katıldı.

23 PROJE

“TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği ve Fuarının açılış konuşmasını okul öğretmenlerinden Erhan Öztürk yaptı. Öztürk, okul olarak 4’üncüsünü düzenledikleri fuarda bu yıl 23 farklı projenin yer aldığını kaydetti. Öztürk, “Açılışını yapacağımız fuarımızda 13 araştırma, 5 inceleme, 5 tasarım olmak üzere 23 farklı proje ile karşınızdayız. Yaklaşık 3 aydır çalışıp üreten, çalışmalarını proje olarak sizlere sunan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.”

TEŞEKKÜR EDİLDİ

Öztürk, okullarını çeşitli organizasyonlarda başarılı ile temsil eden öğrenci ve öğretmen takımlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Erhan Öztürk, “Fuar projelerimizin yanı sıra sene içerisinde Roketsan tarafından düzenlenen roket yarışmasında yüksek irtifa kategorisinde Türkiye genelinde ilk dörtte yer almayı başaran Gökbörü roket takımının öğretmeni sayın Erdoğan Ulusoy ve öğrencilerini tebrik ediyoruz. Aynı zamanda Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği bir fikrim var proje yarışmasında Biyoloji öğretmenimiz sayın Gülşen Korkmaz danışmanlığından unutturmayan bardak projelerini Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde sergilenmeye hak kazanan öğrencilerimizi, öğretmenimizi bu vesile ile tekrar tebrik ediyoruz. Bizlere destek veren okul yönetimimize, okul aile birliğimize ve kıymetli misafirlerimize fuarımıza katılımlarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

PROJELER TEK TEK ANLATILDI

Açılış konuşmasının ardından fuarın açılış kurdelesi de protokol mensupları tarafından kesildi. Fuarda yer alan tüm projeler öğrenci ve danışman öğretmenler projeleri inceleyen Kaymakam Atilla Selami Abban’a bilgi verdiler.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:39
Güneş 05:34
Öğle 13:13
İkindi 17:11
Akşam 20:41
Yatsı 22:27
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
13°
az bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577