banner265

banner579

banner571

banner578

05.07.2020, 10:33

Binbaşı Volkan Torun…

Merhaba kıymetli okur, 

Yazının başlığından da anladığınız üzere bu köşeyi Çerkezköy’den Erzincan’a tayin olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Torun için kaleme aldım.

Neden mi?

Çerkezköy’de görev yaptığı 3 yıl boyunca sorumluluk alanında Jandarma ekiplerini koordineli bir şekilde idare etti ve halkın güvenini, huzurunu ve refahını sağlamak için yoğun mesai harcadı. Geldiği günden gittiği son güne kadar üniformasını üzerinden çıkarmadı. Çerkezköy onu terör, uyuşturucu ve diğer asayiş olaylarındaki çalışkanlığı ve kararlılığıyla hep hatırlayacak. 

Aslında Çerkezköy, Volkan binbaşıyı Kızılpınar Mahallesi kahveler durağında yapımı devam eden ve Eylül-Ekim ayı gibi bitecek Jandarma Karakolunu gördükçe daha çok hatırlayacak.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Jandarma karakolunda temel atma töreni gerçekleşti. Tüm protokol ve askeri erkan da oradaydı. Fakat bir kişi yoktu. Binbaşı Volkan Torun…
Tayin sebebi ile ilişiğini kesmiş ve yeni görev yerine gitmek için kollarını sıvamıştı. Görev onu bekler… 

Benim de gözlerim onu aradı hep, karakol binasının yapılması için ekstra mesailer harcadığına defalarca şahit oldum. Tabi ki bu çalışmalarında bir aslan payı da ilçedeki her yatırımda emeği olan Kaymakam Atilla Selami Abban’ın. 


Ve beklenen gün geldi çattı, karakolun temeli atıldı. Binbaşı Volkan Torun’un yıllardır emek verdiği, ektiği biçtiği tarlada hasat zamanı geldi. Karakol aylar sonra Çerkezköy’e hizmet verecek. 

Keşke Volkan binbaşı da karakolun bittiğini görseydi, eminim ki bir ara gelip görecektir. Bakmayın siz onun asker olduğuna, aslında çokta iyi bir mimar. Eseri de yükseliyor.

Manisa, Hakkari, Sinop, Batman ve Çerkezköy görevleri bitti komutanım sıra Erzincan İl Jandarma Komutanlığı’nda. 

Emeklerin için sağ ol komutanım. Çerkezköy seni unutmayacak…

Yorumlar (1)
Turgay 1 ay önce
Çok isterim açılsa gelsin
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:59
İkindi 15:50
Akşam 18:18
Yatsı 19:39
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
14°
az bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577