Bir GEYİĞİMİZ eksikti!..

Çerkezköy’ün belediyecilik anlamında hiçbir eksiği kalmadı!.. Alt yapısı tamam, ana caddeler ve sokaklar kusursuz!.. Kaldırımlar başı boş hayvanlardan arındılmış! Sel baskınlarına karşı tüm tedbirler alınmış!.. Otopark sorunu tamamlanmış, tüm araçlar yer altına alınmış!.. Şehri besleyen ve birkaç gün içerisinde defalarca patlayan su boruları yenilenmiş hatta alternatif su tesisatları döşenmiş!.. Belediye bütçesinden karşılanmak üzere, belediye yetkilileri ve meclis üyeleri tarafından zaman zaman gidilen yurt dışı seyahatlerinde gezilerek görülen yerlerden modeller alınmış, Çerkezköy Belediye Meydanı’nda bulunan Saat Kulesi civarı aylarca süren çalışma neticesinde özel taşlarla kaplanmış!.. Çerkezköy’ümüz günde maksimum 3-5 çocuğun kullandığı beton yığını ScatePark’a bile kavuşmuş!.. Vergi ve SGK borçları bitmiş! Yanı başımızda Kapaklı Belediyesi’nin yaptığı gibi mesire alanlarımız oluşturulmuş!..
Hal böyle olunca ve seçimler de yaklaşınca, sıra birazcık vatandaşın gözünü boyamaya gelmiş…Bunun için de Çerkezköy Belediyesi tarafından 08.07.2013 ve 12.07.2013 tarihlerinde doğrudan temin yoluyla 2 adet KOŞAN GEYİK, 2 adet KÜÇÜK GEYİK, 2 adet YATAN GEYİK, 4 adet BÜYÜK LEYLEK HEYKELİ, 1 takım da POLYESTER ŞİRİNLER HEYKELLERİ’nin doğrudan temin yoluyla alımı yapılmıştır.
Yapılan bu alımlar neticesinde, Çerkezköy’ün KAVŞAKLARI, Koşan Geyik, Küçük Geyik, Yatan Geyik, Büyük Leylek Heykeli ve Polyester Şirinler Heykelleri ile süslenmiş, Çerkezköy Belediyesi’nin internet sitesinde yazan “Herşey daha güzel bir Çerkezköy İçin…” sloganının gereği yerine getirilmiş!..
Şimdi gelelim doğrudan temin yoluyla alım yapılan bu ürünlere…

Telefonla yaptığım piyasa araştırması neticesinde (Hiç pazarlık yapılmamış fiyatlar),
2 Adet Koşan Geyik    = 2.100 TL. + KDV
2 Adet Küçük Geyik    = 1.600 TL. + KDV
2 Adet Yatan Geyik    =    480 TL. + KDV
4 Adet Leylek Heykeli    = 1.800 TL. + KDV
1 Adet Şirinler Konsepti (10 Parça)    = 3.600 TL. + KDV
TOPLAM    = 9.580 TL. + KDVÇerkezköy Belediyesi toplam 9.580 TL + KDV olan ürünler için tam 24.765 TL. + KDV para harcamıştır.
15.185 TL. + KDV’lik bir KAMU ZARARI, 15.185 TL + KDV’lik bir GAZETECİ kârı söz konusudur.
Yazıktır, günahtır...
Çerkezköy Belediyesi, doğrudan temin yoluyla yaptığı bu alımları Çerkezköy’de günlük olarak yayınlanan bir gazetenin bağlı bulunduğu şirketten temin etmiştir. Yine 10.08.2012 tarihinde Kandil Simidi ve Çikolata alımı doğrudan temin yoluyla yapılmış ve bu alımlar da yine Çerkezköy’de günlük olarak yayınlanan bir gazetenin bağlı bulunduğu şirketten temin edilmiştir.
Bu alımların GAZETECİLİK – MATBAACILIK ve YAYINCILIK mesleğiyle ne kadar bağdaştığını okurlarımın takdirlerine ilgililerin vicdanına bırakıyorum.
Hani derler ya “Ekmeği ekmekçiye ver, bir ekmek de üste ver”
Doğrudan temin alımları böyle olunca, Peyzajcı ve Fırıncının işini Gazeteci, İnşaatçının işini de Arzuhalci alıyor!..
Merak ediyorum, kavşak süslemeleri için neden iki ayrı doğrudan temin talebi yapıldı?
Bu iki alım neden birleştirilerek tek bir ihale yapılmadı?
Bugün Çerkezköy’e Tepe’den baktığınız teras, seyrettiğiniz manzara, gördüğünüz hayat, BELEDİYE BAŞKANI’nın terası, manzarası ve hayatıdır.
Hayatınız seçtiğiniz BAŞKANdır.

Yine de gülümseyin…
YORUM EKLE
YORUMLAR
klasik eleştiri
klasik eleştiri - 6 yıl Önce

tüm yazılarınız hep klasik eleştiri üzerine sistemde hiç mi doğru uygulama yok ?

Göknur Eğilmez
Göknur Eğilmez - 6 yıl Önce

zaten bu belediyeden de geyik ten başka bir şey beklenmezdi̇ geyik muhabbeti̇yapan bir iktidardan geyikli bol boynuzlu çerkezköy vah bize vah....

Çerkezköy Halkı
Çerkezköy Halkı - 6 yıl Önce

geyik yerine "koyun" koysalar daha anlamlı olur.. belediye başkanı, ak parti ilçe baskani ve bu yönetimi çerkezköy halkini koyun mu zannediyorlar acaba.?.. seçime az kaldı. ya sabir.!

gazeteci
gazeteci - 6 yıl Önce

sansursuz gazetecilik budur tebrik ediyorum.

kalender
kalender - 6 yıl Önce

abicim ilk önce seni tebrik ederim bu yazıyı yazdıgın ıcın biz matbaacıyız matbaa işinden başka kimsenin rızkında gözumuz yok herkes ısını yapsın ama belediyenın sıtesınde ıhale tek gorunuyo bırde o sırket zaten belediye ip desin ip ihalesını alır ben anlamıyorum başkan bunları gormuyo mu arkadas sen matbaasın nasıl her ısı sen alıyosun dıye

Adamsın be.
Adamsın be. - 6 yıl Önce

adamsın be... korkusuz, cesur kalem... allah eksik etmesin seni.

123456789000
123456789000 - 6 yıl Önce

eğer bu yazılanlar doğruysa allah burunlarından getirsin tüy bitmemiş yetim hakkını korumak yerine yiyenler allah katında bunun hesabını nasıl vercekler

Tarafsız
Tarafsız - 6 yıl Önce

tek kelimeyle mükemmel. sayın akif abimizi tebrik ediyorum. kalemine sağlık. bu olaydan dolayı belki üzerinize gelenler olacaktır çeşitli yerlerden telefonlar alacaksınızdır ama şunu unutmayın ki asıl iş yeni başlıyor. şimdi ne kadar dik durursanız yarın haksızlık karşısında susmadık diyerek rabbimin huzurunda da başınız dik durursunuz. murat öge ve ekibinden allah razı olsun ki çerkezköye böyle bir gazete kazandırdılar. vesselam..


banner265

banner479

banner306

banner510