Boşandığı karısını öldüren zanlı tutuklandı

Çerkezköy'de ağustos ayında boşandığı karısı 43 yaşındaki Ayşe Taşma'yı kızının gözleri önünde tabancayla vurarak öldüren, boşanmaları sırasında şahitlik yaptığı öğrenilen komşusu Volkan A.'yı ise yaralayan 44 yaşındaki Remzi Aksu, polis merkezine giderek teslim oldu. Mahkemeye çıkartılan Aksu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Boşandığı karısını öldüren zanlı tutuklandı

Çerkezköy Bakış- Olay, pazartesi günü sabah saatlerinde İstasyon Mahallesi Doğan Sokak'ta meydana gelmişti. Remzi Aksu, 2 ay önce boşandığı Ayşe Taşma’yı kızını okula götürdüğü sırada tabancayla ateş ederek öldürdü. Motosikletle kaçan ve eski eşiyle boşanma davalarında şahitlik yapan Volkan A'yı da camı kırarak girdiği evinde vurarak yaralayan zanlı motosikleti ile kaçtı.
Polis, kaçan katil zanlısını yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı. Remzi Aksu ise yakalanacağını anlayınca bulunduğu Kızılpınar’dan bir taksiye Çerkezköy Gazi Polis Merkezine giderek teslim oldu.

Remzi Aksu’nun ifadesinde “Eşim ve çocuklarımla yeniden birlikte yaşamak istiyordum. Eşimi ve çocuklarımı seviyorum. Eşimden evine dönmesini istedim. Bunu kabul etmedi, o yüzden bu olay meydana geldi.” dediği öğrenildi.

TUTUKLANDI

Remzi Aksu, polisteki ifadesinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında Çerkezköy Adliyesi’ne getirildi. Aksu, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.