'Bu insanların tek geçim kaynağı bu taksileridir"

Kızılpınar ve Karaağaç'da taksicilik yapan esnaf, Çerkezköy Belediye binası önünde yaptıkları basın açıklamasında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin haklarını iptal ettiğini belirterek tepki gösterdi.  Taksiciler adına konuşan Filtekin Şen, 'Bu insanların tek geçim kaynağı bu taksileridir ve bu kriz ortamında bunu ellerinden almak Allah'tan reva mıdır?' ifadelerini kullandı.

'Bu insanların tek geçim kaynağı bu taksileridir"

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy Belediyesi önünde toplanan yaklaşık 20 taksici esnafı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin haklarını iptal ettiğini iddia ederek, geri istediklerini dile getirdiler. Toplanan kalabalık, “Belediye esnafı cezalandırıyor” pankartları açtı.


“KANUNU, BELEDİYE BİLMİYORSA VATANDAŞ NEREDEN BİLSİN”


Toplanan taksiciler adına konuşan Filtekin Şen, “Bizleri verilen taksicilik hakkı yasalara aykırı diyerek iptal edilmektedir. Güya bizlere verilen taksicilik hakkı, Kamu İhale Kanunu'na aykırı olarak verilmiş. Bu insanlar Kamu İhale Kanunu'nu nereden bilsin. Bu hakları veren belediyeler kamu kurumu değil midir? Kanunu, belediye bilmiyorsa vatandaş nereden bilsin? Ayrıca, Tekirdağ ili içerisinde belediyelerce verilmiş Kamu İhale Kanunu'na uygun olarak alınmış bir tane taksi hattı yoktur. Ayrımcılık, Anayasa'mızda yasaklanmıştır. Anayasa'nın üzerinde kanun var mıdır? Güya bizler hak verildikten sonra hemen taksiciliğe başlamamışız. Taksicilik yaptığımıza dair evrak yokmuş. İlçe belediyelerinin düzgün kayıt tutmamasının sorumlusu vatandaş mıdır? Bunu en iyi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bilmektedir. Bu insanların tek geçim kaynağı bu taksileridir ve bu kriz ortamında bunu ellerinden almak Allah'tan reva mıdır? Bu zulmün bir an önce durdurulmasını ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin çözüm bularak bu insanların gasp ettiği taksicilik hakkını yeniden vermesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Ellerindeki pankartlarla kısa süreli bir yürüyüş yapan grup, ardından geldikleri taksilere binerek dağıldı.

Yorumlar 1
Serdar şimşek 17 Haziran 2022 20:22

Taksi plakaları konusunda büyük şehir belediyesinin adeletli olması lazım