'Bugün kutlama değil, sıkıntılarının farkında olma günü'

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi Başkanı Gülnur Kocaçınar, pandemi dolayısıyla bu yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir kutlama yapılmayacağını ve 3 Aralık'ta derneğin açık olmayacağını duyurdu. Kocaçınar, 'Bugün kutlama yapmak için değil engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarının neler olduğunun farkında olma günü.' dedi.

'Bugün kutlama değil, sıkıntılarının farkında olma günü'

Çerkezköy Bakış- Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Gülnur Kocaçınar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilen Dünya Engelliler Günü’nün engelleri aşmak için yeni bir gün olduğunu ifade eden Kocaçınar, “Bugün kutlama yapmak için değil engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarının neler olduğunun farkında olma günü. Sorunların enine boyuna konuşulacağı, empati yapılacağı farkındalık günü. Engelli vatandaşlarımızın sorunları sadece bir gün değil 365 gün devam etmektedir. Bizi biz yapan, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım. Birbirimiz anladığımız her an, bir engeli daha yılar ve yaşamı herkes için huzurlu kılarız” dedi.  

BU YIL ETKİNLİK YAPILMAYACAK

Ülkemizde yaşanan pandemi sebebiyle bu yıl planlanan tüm etkinliklerin askıya alındığını ifade eden Kocaçınar, “Bizleri ziyaret etmek için arayan tüm kurumlara, siyasi parti temsilcilerine, STK’lara, okullara, özel sektör temsilcilerine 3 Aralık Perşembe günü derneğimizin kapalı olacağını üzülerek bildirmek istiyorum. “Engelsiz bir Türkiye“ hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum” ifadelerini kullandı.