'Bunlar aynı fabrikanın ürünü'

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP'li adayı Vahap Akay, Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Akay, yaptığı toplantıda Cumhur İttifakının AK Partili Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva'nın çorap dağıttığını belirterek, 'Oy karşılığı kapı kapı erzak dağıtıyorlar. Bir de süslü kutularda çorap dağıtılıyor. 2014'te dağıtılan da aynı marka çorap. Bunlar aynı fabrikanın ürünü. Ama bu işler çorapla olmaz ya markayı değiştirin ya da çorabı.' dedi.

'Bunlar aynı fabrikanın ürünü'

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının CHP’li Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

MECLİS ÜYELERİ TANITILDI

Tepe Emlak Konutları mevkiinde yapılan halk toplatışında ilk olarak Millet İttifakının Belediye Meclis Üyesi adayları tanıtıldı. Meclis üyelerinin tanıtımının ardından ise CHP ve İYİ Parti’nin Çerkezköy İlçe Başkanları vatandaşları selamladı.

MUHSİN YAZICIOĞLU’NU UNUTMADI

Alanı dolduran vatandaşların alkışları ve cep telefonlarının flaşları ile yaptıkları görsel şov ile sahneye gelen Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakının adayı Vahap Akay ve eşi Güliz Akay, kendilerine desteğe gelen vatandaşları selamladı. Başkan Vahap Akay, konuşmasına başlamadan önce Büyük Birlik Partisi’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat yıldönümünü unutmadı. Akay, “Bu akşam 8. duraktayız. Adım adım, kapı kapı, mahalle mahalle Çerkezköyümüzü geziyoruz. Gönüllerle buluşuyoruz. Bu akşam Cumhuriyet Mahallesi’nden güç aldık, cesaret aldık, heyecan aldık. Sizlerle beraber 31 Mart 2019’a yürüyoruz. Bugün 25 Mart. 25 Mart 2019’da helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmet ve minnet duygularımız ile anarak bu geceye başlayalım.” dedi.

“5 YIL ÖNCESİNİ VE SONRASINI TARİF ETMEK ZORUNDAYIM”

Başkan Vahap Akay, “Birileri Çerkezköy’e 5 yıldır hiçbir şey yapılmadı diye konuşuyor, bu sebeple burada 5 yıl öncesini ve sonrasını tarif etmek zorundayım” diyerek Çerkezköy’de görev yaptığı 5 yıllık sürede yaptıklarını sıraladı. Akay, “5 yıllık Çerkezköy mücadelesini hemşerilerimize bire birer anlatıyoruz, paylaşıyoruz. 5 yılda büyüyen, göç alan Çerkezköy’ü ısrarla anlatıyoruz. Bu büyümeyi, bu gelişmeyi bütün hemşerilerimize birer birer, teker teker anlatıyoruz. Neden mi? Birileri siyaset yapma biçimini çamur atmak ve yok saymak üzerine kurmuş durumda. Durum bu, yani bunlar sanki 5 yıllık mücadele hiç olmadı, bu 5 yılda Çerkezköy bir değişimi, bir dönüşümü hiç yaşamadı, zaten bu dönemde hiçbir şey yapmadılar gibi bir şeyleri tarif etmeye çalışarak, algıyı da kendilerince ithal danışman taktikleri ile oluşturmaya çalıştıkları siyaset biçimleri var maalesef. Bu sebeple ben 5 yıl önceki Çerkezköy’ü, 5 yıl önceki Cumhuriyet Mahallesi’ni tarif etmek durumundayım, zorundayım maalesef. Bizler yeni hedeflere ulaşmak istiyorsak eğer, yeni gelecekte buluşmak istiyorsak eğer dünü unutmayacağız, dünü hatırlayacağız, dünü bir kere daha hatırlatacağız. Bu 5 yılda değişim talebi ile, değişim rüzgarı ile 30 Mart 2014 yılında sahip çıktığınız bu 5 yıla, bu geleceğe biz sahip çıkarak bir şeyler yapma mücadelesi içerisine girdik. Bu 5 yılda Veliköy’de başlayan yatırımlar yeni düğün salonları, aydınlatma çalışmaları, yeni spor alanları, Kızılpınar’da altyapı çalışmaları, 17 cadde 250 sokakta üst yapı ve yol çalışmaları, yeni Kültür Merkezi, yeni Spor Kompleksi, yeni Yüzme Havuzu temeli, Piknik ve Mesire Alanı’nın değişimi ve dönüşümü, yeni Kapalı Pazar Alanı, okulları, parkları, bahçeleri, yaşam alanları ile bir yeni değişimi bu dönemde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak ile el ele vererek, kol kola vererek, yan yana gelerek Çerkezköy’ün geleceğine, bugününe, çocuklarına yatırım yaptık ve bir değişimin altına imzamızı attık. Bu değişimi, bu gelişimi hiç kimseye yem edecek halim yok. Bunu böyle bilin. Bu 5 yılda anlattıklarımızın dışında verdiğimiz birçok çevre mücadelesi var. Bir sürü çevreye dair yapılan işler var.” dedi.

“ÇEVRE FELAKETİNE GÖZ YUMDULAR”

Başkan Akay, “2.5 yıl evveline kadar Çerkezköy’ün bütün çöpleri, bütün evsel atıkları hemen buradaki çöp alanına atılırdı. Bir çevre felaketi var orada, çevre felaketi. 2 buçuk yıl evvel Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız o çevre felaketine son verdi. Her gün Çerkezköy’ün 7 bin çöp konteynırını iki defa boşaltılıyor, binlerce ton çöp artık Süleymanpaşa’daki Katık Atık Bertaraf Tesisine gider oldu. Çevre felaketine sebep veren o alan artık rehabilite edilecek duruma geldi. Gözlerimizi kapatmadık ve biz o çevre felaketine son verdik. Biz bunları yaparken şimdi ‘Devletten destek alacağız, destek getireceğiz’ diyenler ne yaptı? İstanbul’un çöplüğünü burnumuzun dibine dayadılar. Burada hemen Cumhuriyet Mahallesi’nin kıyısında İstanbul’un bütün çöplerini burnumuzun dibine kadar getirdiler. İstanbul’a ait çöp kokuları Tekirdağ’ı sarar oldu. Biz bununla da bu dönem mücadele edeceğiz. Her türlü Çerkezköy’ün aleyhine, bu toprakların aleyhine ne varsa kulağımızın üzerine yatmayacağız, sessiz kalmayacağız, bir mücadeleyi topyekün bu topraklarda yaşayan herkesle vereceğiz. Bunu siyasetin o günkü rüzgarı buradan eser, bugünkü siyasi hedeflerim buradan gelebilir mi acaba diye sessiz kalmadan yapacağız. Birileri Çerkezköy’deki çevre felaketine, bu toprakların kıyısına, burnunun ucuna, Çerkezköy sınırına termik santral yapılmak üzereyken ağızlarını açmadılar, gözlerini kapattılar, kulaklarının üzerine yattılar. Bu termik santrali kendi ticaretimize nasıl katma değer sağlarız onun peşine düştüler. Biz hep beraber haykırdık. Çerkezköy’ün çocuklarının ciğerlerine kül dolmasın, bu toprakların üzerine kömür yağmasın diye mücadele ettik. Birileri kendi odalarını bu termik santrale kalkan ederken, biz o kalkanları yıkmak için mücadele ettik. Şimdi kalkacaksın, çıkacaksın meydanlara ‘Çerkezköy bizimle kazanacak’ diyeceksin. Çerkezköy seninle kül olacaktı kül. Ancak buna Çerkezköy’de yaşayan tüm hemşerilerim müsaade etmedi.” diye konuştu.

“ÇERKEZKÖY’E KAZANDIRDIK”

Cumhuriyet Mahallesi’ne kazandırılan yatırımlardan da bahseden Vahap Akay, “Bizler bu dönemde Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde yaptığımız yatırımların dışında bu mahallemizde de yeni kavşak düzenlemesini hayata geçirdik. Yapılaşmanın arttığı yeni alanlarda yol çalışmaları yaptık. Piknik Alanımıza yeni bir otopark alanı oluşturduk. Cengiz Topel Caddesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından asfaltlandı. Kuşbahçe yolunu soğuk asfalt çalışması yaptık, inşallah bu dönem sıcak asfalt yapılacak sona kadar. 5 yıl evvel içeri girmekten imtina ettiğimiz, ürktüğümüz, bir aile olarak içine giremediğimiz, o arkadaşların döneminde terk edilen, hatta orman ile olan bağlantısı kopan bir halde bize teslim ettiler. Çerkezköy’ün hayatının tam ortasındaki piknik alanını görmezden geldiler. Bizler 5 yıl boyunca yaptığımız yeni yatırımlar ile, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, spor alanları, aydınlatma çalışmaları, piknik masaları vs. ile yeniden oraya hayat buldurduk ve Çerkezköy yeni bir yaşam alanına kavuştu. Bu yaşam alanı tüm Çerkezköy’e hizmet ettiği için Cumhuriyet Mahallesi’ne yoğunluk, otopark sıkıntısı ve duman sorunu yaşattığını biliyoruz. Şimdi ne yapacağız, şuandaki alan tam 17 hektar. Arkadaşların kaderine bıraktığı, Orman İşletme’nin özel işletmelere kiraya vermeye kalktığı o alanı yeniden 29 yıllığına kiraladık ve bugünkü durumuna getirdik. Buranın hemen arkasında 25 hektarlık bir alan var. Siyaset yaptılar, bu dönem bize bu alanı vermediler. Bakan beyin ‘Tamam’ demesine rağmen buradaki birkaç tane küçük siyasetçi ‘Aman bu dönem, bu arkadaş zamanında orayı vermeyin’ dedi. Şimdi seçimden sonra, sizlerle beraber o 25 hektarlık alanı önce kazandıracağız. Yok öyle, o alan Çerkezköy’ün. Hiç kimsenin babasının malı değil. Sonra ikinci etapta 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı’nın tam arkasında bulunan alanda bulunan 25 hektarı kiraladıktan sonra oraya doğal bir gölet yapılacak alan var 10 dönüm büyüklüğünde. Oraya bir gölet yapacağız. Göleti yaptıktan sonra göletin etrafını yürüyüş yolları, bisiklet yolları, parkları, bahçeleri ile uzatıyoruz. Şu anda konut alanlarının arasında kalan tüm kısımlardaki mangalları diğer tarafa taşıyoruz. Geri kalan alanların tamamını da dumansız hava sahası ilan ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ALIN SİZE MİLLET BAHÇESİ”

Cumhur İttifakının Millet Bahçesi vaadine karşılık, kendisinin zaten bir millet bahçesi yaptığını söyleyen Akay, “17 hektar hali hazırdaki yer, 25 hektar hemen arkasındaki yer, Kozapark ile Mülk Yapı arasında bir 33 hektarlık bir alan daha var. Orayı da bu alana katıp, o alanı da kontrollü bir alan haline getirmek istiyoruz. Şu anda alan orman sınırlarında kaldığı için kontrolsüz bir alan. Onların zamanında zifiri karanlık, göz gözü görmeyen alan Çerkezköy’ün güzel bir bahçesi alanına dönüşüverdi. ‘Millet Bahçesi yapacağız’ diyorlar ya, Al sana Millet Bahçesi, yaptık arkadaş yaptık!” diye konuştu.

23 NİSAN ÇOCUK PARKI CEVABI

Akay, 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı ile ilgili de kendisine yöneltilen eleştirilere de tek tek cevap verdi. Başkan Vahap Akay, “Hem Cumhuriyet Mahallesi’nin hem de Çerkezköy’ün tüm çocuklarının yüzünü güldüren, Çerkezköy’e de çok yakışan 23 Nisan Parkını yaptık. Çerkezköy’ün çocukları o parka, bahçeye geldikleri zaman mutluluktan uçuyorlar. Orası 23 Nisan Çocuk Parkı. 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı’nda Çerkezköy’ün tüm çocukları huzur ve mutlulukla oynuyorlar. O alan 7 bin 200 metrekare büyüklüğünde, 3 bin 500 metrekare yumuşak zemini olan bir çocuk oyun parkı. Aynı anda 1200-1500 çocuğun oyun oynayabileceği Avrupa standartlarında bir oyun parkı. Bugüne kadar on binlerce çocuğumuz, kardeşimiz o parkta mutlulukta koştular, oynadılar, sevindiler. Yani çocuklar mutlu, anneler mutlu, aileler mutlu. Kimler mutsuz? Arkadaşlar mutsuz arkadaşlar. Çerkezköy’ün çocuklarını öksüz bırakanlar mutsuz. Biz çocuklarımıza sahip çıktık, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu mutluluktan mutsuz olan arkadaşlar var. Yalan atıp, iftira atacağına sen de mutlu olmayı dene. Gel, gez dolaş, bak seçim çalışması yapıyorsun parkın etrafında, gir alanın içerisine gör bak bakalım çocukların mutluluğunu. O 23 Nisan Parkı iki açık ihale ile yapıldı. Birincisi betonarme ve altyapı işleri. O günkü rakamlarla 495 bin TL bedelle açık ihale ile yapıldı. Bugünkü rakamlar ile en az 1 buçuk misli. Sonra 23 Nisan Çocuk Parkı’nda kullanılacak o oyuncakların maliyeti o günkü yapılan açık ihale ile 2 milyon 370 bin TL. Toplam 2 milyon 868 bin TL, o günkü maliyeti o günkü rakamlarla. Bugünkü rakamlarla 4 milyonun üzerinde bir maliyetle Avrupa standartlarında Çerkezköy’ün çocuklarına yakışan bir parkı bu alana kazandırdık. Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkı orası. Çerkezköy’ün çocuklarına parkı, bahçeyi reva göremeyenler, bu alanları birilerine peşkeş çekmeye çalışanlar bu hesaplardan anlayamazlar. Akıl bulandıracaksın, milletin aklını karıştıracaksın ikide bir, üçte bir fiyatına yapacakmışsın. Yapsaydın da görseydik zamanında. Neden yapmadın? Çamur atarak, karalama çalışarak hiçbir yere varamazsınız. O Avrupa standartlarındaki park 2 buçuk yıldır orada yaz, kış, güneş, yağmur demedi aynı kalitede orada duruyor. Sonuç olarak siz beceremediniz arkadaş ama biz yaptık. Siz parkları, bahçeleri zapt ettirdiniz, biz vatandaşa açtık. Anlamazsınız bunlardan, çocukların mutluluğu nedir siz bilmezsiniz. Siz kendi mutluluğunuza bakarsınız kendi mutluluğunuza.” Pekiyi yeter mi? Yetmez, yetmez. Daha da yapacağız. Şimdi ikinci etaba bu 25 hektarlık alana bir macera parkı yapacağız. Gençlerin de oynayacağız, çocukların da eğleneceği bir macera parkını yapacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

“DEVLET YATIRIMI İÇİN BELEDİYE Mİ LAZIM?”

Akay, devlet yatırımlarının Çerkezköy’e gelmesi için illa ki Belediyenin mi olması lazım sorusunu sordu. Akay, “Cumhuriyet Mahallesi’nin trafik çözümüne dair ormanda kalan yolların açılmasına başlayacağız. Cumhuriyet Mahallesi’nin kıyısında İstasyon Mahallesi’nde kalan yarı olimpik yüzme havuzumuzu tamamlayarak, Çerkezköy’ün tüm çocuklarına orada yüzme öğreteceğiz.  Havuzun hemen karşısında, Cumhuriyet Mahallesi sınırında bir yeni düğün salonunu kazandıracağız. Bu mahallenin en temel sorunlarından bir tanesine 3-4 yıldır ses çıkarıyoruz. Diyoruz ki 4 yıldır, ‘Karayolları Çerkezköy’ün 4 mahallesi demir yolunun bu tarafından, 6 mahallesi diğer tarafında. OSB’de çalışan vatandaşlarımız şehir içi trafiğini yorarak, Atatürk Viyadüğü’nden bu bölgeye gelmeye çalışıyor. Şimdi diyorlar ya ‘Devlet yatırımı gelecek, o gelecek, bu gelecek.’ Gelsin arkadaş, Devlet yatırımı gelmesi için Belediye mi lazım? Bak buradaki kavşağı yapsaydın 4 senedir. Sen yapamadın 4 senedir, Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak ile biz bu kavşağı yapıp, açacağız. Kapaklı istikametinden Cumhuriyet Mahallesi’ne giriş, Cumhuriyet Mahallesi’nden de Kapaklı istikametine çıkış olacak. Bu proje ile bu bölgenin trafik sıkıntısına çözüm bulacağız inşallah.” şeklinde konuştu.

“KANALİZASYON SORUNU BİTECEK”

Cumhuriyet Mahallesi’nin temel sorunlarından olan kanalizasyon sorununun da tamamlanacağını söyleyen Vahap Akay, “Mahallemizin bir sorunu daha var. Cumhuriyet Mahallemizin ihalesi yapılan fakat fiyat farkı nedeni ile ihalesi başlayamayan fakat 2019’da yapılacak olan Cumhuriyet Mahallesi’nin kanalizasyonu kolektör hattına bağlanacak ve ormana deşarj olmayacak.” dedi.

“SES GELMİYOR HALA”

Akay, millilikten bahseden Cumhur İttifakının hala daha ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diye haykıramadığını ve sesi beklediklerini vurguladı. Vahap Akay, “Yani biz sonuç olarak sizlerle beraber tam gaz çalışmaya devam edeceğiz. Çalışırken de 5 yıldır olduğu gibi her an vatandaşının yanında olan, hatırlayan, bir bebek dünyaya geldiğinde kapıları çalan, Ramazan geldiğinde iftar sofraları kuran, kültür gezilerinde buluşan, beraber camilere, Çanakkale Şehitliği’ne giden, yalnız başına yaşayan yaşlısını unutmayan, mahalle evlerinde kadınları ile buluşan, yaz okullarında çocukları ile buluşan, spor alanlarında gençleri ile buluşan, el ele veren, kol kola veren, yan yana yürüyen bir Belediye olacağız. Sonra milli bayramlarımızı unutmayacağız milli bayramları. Millilikten bahseder olmuşlar. Bu memleketin önemli tarihleri var. 23 Nisanları, 19 Mayısları, 30 Ağustosları, 29 Ekimleri var. Unutturduğunuz milli bayramları 5 yıl boyunca meydanları, caddeleri, ay yıldızlı Türk Bayrakları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün resimleri ile donattık. Şimdi yeniden o milli bayramlarda yeniden ay yıldızlı Türk Bayrakları altında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir belediye başkanı olarak meydanlarda ‘Ne Mutlu Türküm’ diye haykıracağız. Bir haykır da sesini duyayım dedim, ses gelmedi hala. Bir konuşun da sesinizi duyalım sesinizi.” dedi.

“GÖZLERİNİZDE DOLARLAR DÖNÜYOR”

Akay, Cumhur İttifakının AK Partili Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva ve AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök’ün bütçe eleştirilerine de cevap verdi. Başkan Akay, “Bırakın çamur atmayın, düzgün siyaset yapın. Millet yalanlarınıza mı inansın, gördüklerine mi? Bakın 160 milyon bütçe var diyorlar, 120 milyon oradan geliyormuş buradan geliyormuş diye anlatıp duruyorsun. Bu bütçe içinde 7 bin konteyner temizleniyor. 600 personel var. Bir sürü gider var. Bütçe ortada. Bu bütçesi siz sakat bırakmadınız mı? Kamuya 50 milyon TL’lik olan yükü bizim sırtımıza bırakmadınız mı?  Millete bunu unutturacak, millete bunu unutturmak için kafa karıştırarak bir hesabı milletin gözünün içine baka baka anlatmaya çalışacaksınız. Sürekli çamur siyaseti, diyor ki geçen dönem seçime girmişim cebimde bir kuruş para yokmuş, birkaç kişi bana para vermiş ben seçime girmişim. Nasıl bir yalandır bu ya! Nasıl bir siyasettir! Cebimde bir kuruş para yokmuş, birileri bana para vermiş. Kendi parası çokmuş verirmiş bunlardan bahsediyor. Yani para bunların aklını almış aklını. Bütün dünyaları para olmuş, gözlerinde dolarlar dönmeye başlamış. Paralarınızı arttırmak için geçmediğiniz tezgâh yok sizin.”

“AYNI FABRİKANIN ÜRÜNÜBUNLAR”

Akay, konuşmasının devamında ise Cumhur İttifakının seçim kampanyası adı altında dağıttıkları çoraplar üzerinden de Kozuva’yı eleştirdi. Başkan Vahap Akay, “Ben oy için, oy karşılığı kapı kapı erzak dağıtmıyorum. Bakın seçim öncesi Çerkezköy Belediyesi’nin 5 yıldır yaptığı ayni ve nakdi yardımları Nisan sonrasında devam edeceğiz, neden çünkü seçim meselesinde bu işler olmaz dedik. Şimdi kapı kapı erzak dağıtıyorlar. Sonra süslü kutularımız yok, erzak kolilerimiz yok. Çorap dağıtımımız da yok. Bakın size bir şey hatırlatayım, bu iş çorap dağıtmayla olmuyor neden söyleyeyim mi, bakın aynı marka çoraplardan 2014 yılında da dağıttılar hatırlıyor musunuz? Markası aynı farkında mısınız? Aynı fabrikanın ürünü bunlar, aynı fabrikanın. Şimdi 2014’te aynı marka çoraplardan dağıttınız, e olmadı. Demek ki bu iş o marka çoraplarla olmuyor. Ya çorap dağıtmaktan vazgeçin yada çorabın markasını değiştirin arkadaş.” ifadelerini kullandı.

“BENİM SERMAYEM İNSAN SEVGİSİ”

Kendi sermayesinin sadece insan sevgisi olduğunu söyleyen Vahap Akay, “Onların sermayesi dilinden düşüremedikleri paraları, benim sermayem sevgi. Benim sermayem insan sevgisi, insan sevgisi. Bilir misiniz, karşılıksız insan sevmek ne demek?Çıkarsız sevmek ne demek bilir misiniz? Bilmezler. Bakın bu meydanlar karşılıklı birbirini sevenlerle dolu. Bakın annelerimle, ablalarımla, kardeşlerimle, ağabeylerimle buluşuyorum. Bunlar insan sevmekle oluyor. Bir insanın sevmekle başlar her şey demiştim bir insanı sevmekle de devam eder. Gönülden bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Arabasını süslemek isteyen var, ben bu işe emek vermek istiyorum diyen var, hiçbir karşılıksız emekçi kadınlarımız var. Ekmek getiren, su getiren ablalarımız var. İnanamazsınız, keşkek yapıp getiren var.  Keşkek yaptım sana, gelin enerji versin diyen annelerimiz var. Bu işler böyle oluyor. Bu sevgiyi, bu gönül birlikteliğini biriktirmek kolay değil.” diye konuştu.

“ÇORAPLARI GİYİN BİR ŞEY OLMAZ”

Akay, konuşmasının sonunda şu ifadelere yer verdi: Bu işler çorapla falan olmaz. Çorapları giyin bir şey olmaz. Şimdi şunu söyleyeyim; Çerkezköy, bana inanın. Kaderini, geleceğini para baronlarının eline bırakmayacaktır. Çerkezköy kaderini kendi çizecektir. Umutla aydınlık geleceğe beraber yürüyeceğiz. Bize inanın Cumhuriyet, bize güvenin Çerkezköy. 5 yıl evvel güvendiniz bizlerde sizin güvenini boşa çıkarmadık. Büyüttüğümüz sevgimizi 2024’e taşıyacağız. 5 yıl boyunca işlediğimiz sevgiyi 31 Mart’ta sandıklarda buluşturalım. Hep beraber sevdamız Çerkezköy diye haykıralım.

Yorumlar 2
Çerkezköylü 27 Mart 2019 10:14

Senin sevdan çerkezköy değil senin sevdan kibirini siyasete bulaştırma sevdası

turan.. 26 Mart 2019 15:23

hizmet için akp..