Bütün: Ülkücü gençlik her daim nöbetine devam etmektedir

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, 'Alparslan Türkeş, Türk gençliğine milli ve manevi değerleri aşılayarak, Müslüman Türk kimliği özelliklerine sahip, ülkesi ve devleti için hizmet aşkıyla dolu ülkücü nesiller yetiştirmiştir. Başbuğ Alparslan Türkeş'in en büyük eserlerinden birisi olan ülkücü gençlik, Türk milletinin geleceğinin teminatı olarak her daim nöbetine devam etmektedir.

Bütün: Ülkücü gençlik her daim nöbetine devam etmektedir

Çerkezköy Bakış - Başbakan yardımcılığı dahil devletin önemli kademelerinde görev üstlenen, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 25. yılında anılıyor.

“KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ SÜRDÜRMEYİ BİR ŞEREF ADDEDİYORUZ”

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Alparslan Türkeş, Türk gençliğine milli ve manevi değerleri aşılayarak, Müslüman Türk kimliği özelliklerine sahip, ülkesi ve devleti için hizmet aşkıyla dolu ülkücü nesiller yetiştirmiştir. Başbuğ Alparslan Türkeş’in en büyük eserlerinden birisi olan ülkücü gençlik, Türk milletinin geleceğinin teminatı olarak her daim nöbetine devam etmektedir.  Başbuğ Alparslan Türkeş’in en önemli mirası ise Türk milletini çağlar üzerinden sıçratarak medeniyet yarışında ön saflara geçirecek aksiyonun siyasi organizasyonu olarak kurulan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Büyük davalar gibi büyük liderlerin de ölümsüz olduğu gerçeğinden hareketle Başbuğ Alparslan Türkeş’in ve onun misyonunu sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi’nin her daim Ülkücü Türk gençliği tarafından yaşatılacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Başbuğ Alparslan Türkeş’in rahle-i tedrisinden geçmiş olan liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey, devletin, milleti ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğü ilkesine bağlı olarak onun bıraktığı kurumlarda hizmetine devam etmektedir. Hem Ülkü Ocakları hem de onun oluşturduğu siyasi organizasyonumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nde Türk milletine hizmet eden biri olarak, Alparslan Türkeş’in misyonu ve çizgisinin rehberliğinde kutlu yürüyüşümüzü sürdürmeyi bir şeref addediyoruz. Uzun ve çetin yolumuzda her türlü menfaati, tehditleri ve engelleri elinin tersiyle iterek Başbuğ Alparslan Türkeş’in izinde kutlu davamızın yolunda eğilmeden bükülmeden yürümeye devam edeceğiz. Başbuğ Alparslan Türkeş eğitime her zaman önem vermiş, kurucusu olduğu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfından birçok akademisyen ve bilim insanı yetişmiştir. Nobel Kimya ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’da Ülkü Ocaklarının rahle-i tedrisinden geçmiş, Türk Bilim insanı olarak adını altın harflerle yazdırmıştır. Kapaklımızda Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adına bir okulumuzun olması Türk Milleti için onur verici olmakla beraber Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı kurucusu, Devlet Bakanlığı yapmış Milliyetçi Hareket Partisinin Rahmetli Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in adını taşıyacak okul için Valiliğe başvurulmuş olsa da 1,5yıl geçen bir sürede netleşmemiş olması, gerekçeleri ile dönüş yapılmaması camiamız adına hüzün vericidir. Başbuğumuzun 105. Doğum günü olan 25 Kasım 2022 tarihinde okulun adı verilerek açılışının yapılmasını temennimizdir.  Hizmetleriyle büyük Türk Milletinin ve bütün Türk Dünyasının gönlünde eşsiz bir yer edinen Alparslan Türkeş’i vefatının 25.sene-i devriyesinde bir kez daha rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Mekânı Cennet, aziz ruhu şad olsun.