Büyükşehir, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni tip koronovirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapacak.

Büyükşehir, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından koronovirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik gıda yardımı hizmetine başlandı. 

İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN ADRESLERİNE TESLİM EDİLECEK

Hizmet kapsamında Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 153 ücretsiz danışma hattı üzerinden gelen gıda yardımı talepleri, telefonla ön görüşme yapılmasının ardından müracaat sırasına göre yerine getirilecek. Yardım kapsamında temel gıda malzemelerinden oluşturulan gıda kolisi, ihtiyaç sahibi vatandaşların adreslerine teslim edilecek.

“İLK GÜNDEN İTİBAREN ÖNLEMLERİMİZİ ALIYORUZ”

Tüm dünya gibi Türkiye'nin de koronovirüs salgını ile mücadele ettiğini ifade eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Sosyal belediyecilik anlayışının en çok bu gibi zamanlarda değeri ortaya çıkıyor. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak salgının ülkemizde ortaya çıktığı ilk günden itibaren önlemlerimizi alıyor ve ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın yanında oluyoruz" sözlerine yer verdi.