Büyükşehir'den yeşil alanlara sonbahar bakımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlarda sonbahar bakım çalışması başlattı. Ekipler, 11 ilçedeki sorumluk alanlarında bakım çalışması yapıyor.

Büyükşehir'den yeşil alanlara sonbahar bakımı

Çerkezköy Bakış- Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından parklarda, meydanlarda, refüjlerde ve mesire yerlerinde uzayan çimler biçiliyor, yeşil alanlar yaban otlarından arındırılıyor, çöpler toplanıyor, bozulan kaldırımlar tamir ediliyor, şehir mobilyaları onarılıyor ve süs havuzları bakımdan geçiriliyor.
Sonbahar mevsiminin gelişiyle birlikte ağaçlar Büyükşehir ekipleri tarafından budanmaya başlandı.

Ayrıca parklar ve yeşil alanlarda ağaç varlığını arttırmak amacıyla fidan dikiliyor.

Öte yandan kaldırımlar üzerinde bulunan ağaçların daha sağlıklı bir şekilde gelişebilmelerine imkân sağlamak amacıyla etrafları ızgaralı kaldırım taşlarıyla çevriliyor.

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ DE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri salgın tedbirleri kapsamında tüm yeşil alanlarda ve sosyal yaşam alanlarında düzenli olarak dezenfeksiyon işlemi uyguladığı belirtildi.

Yürütülen çalışmalar sonucunda parklar, refüjler ve mesire yerlerinin yılın her döneminde temiz ve bakımlı kaldığı ifade edildi.

“GÜZEL TEKİRDAĞ’IMIZA ESTETİK BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRIYORUZ”

Yeşil alanlarda yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Halkımızın rahat nefes aldığı, sosyalleştiği ve sevdikleriyle birlikte vakit geçirdiği parklarımız ve yeşil alanlarımızda çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımıza kent yaşamı içerisinde doğal alanlar sunarken güzel Tekirdağ’ımıza estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Yeşil alanlarımızın yılın her döneminde güzel, temiz ve bakımlı kalmasını sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarımız devam edecek” dedi.