Büyükşehir'den 'kara kış yardım destek paketi'

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere, barınma, ısınma ve eğitim ihtiyaçları için nakdi yardım desteği, gıda ihtiyaçları için de gıda kolisi yardım desteğini başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ihtiyaç sahibi ailelerin başvurularını Alo 153 numaralı çağrı merkezine yapabileceklerini açıkladı.

Büyükşehir'den 'kara kış yardım destek paketi'

Çerkezköy Bakış- Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kara kış yardım destek paketi ile vatandaşların yanında olduklarını belirtti.
Başkan Albayrak yaptığı açıklamada,  “Soğuk kış günlerinden baharın ılık ve güzel günlerine dayanışmayla ulaşacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak soğuk kış günlerinde ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza destek olmak için “Kara Kış Yardım Destek” çalışmalarımızı başlattık.

Çalışmalarımız kapsamında, sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelerimize; nakdi yardım desteği ve gıda yardımı desteği gerçekleştireceğiz.  İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız destek paketlerimizden yararlanmak için başvurularını 7 gün 24 saat 153 çağrı merkezimiz üzerinden yapabilirler. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir.” sözünü esas alarak yürüttüğümüz sosyal belediyecilik çalışmalarımızla ilimiz genelinde kimsesizlerin kimsesi, ihtiyaç sahiplerine uzanan yardım eli olmaya devam edeceğiz. Dayanışmayla gelişecek, dayanışmayla zor günlerin üstesinden geleceğiz.” dedi.

Yorumlar 2
Selami elik 21 Aralık 2021 00:55

İyi günler benim maddi durumum yok ayaklarımda rahatsızlığım var yardım bekliyorum sizden

Ekrem Arvas 08 Aralık 2021 16:30

Çalışamıyorum 6 nüfüslü bir ailem var annem babamda yanımda kiraciyim