Çalışkan'dan flaş 'siyaset' kararı

Çerkezköy Optimed Hastanesi ortaklarından Op. Dr. Recep Çalışkan, MHP'deki aktif siyasi hayatını iş yoğunluğu ve ailesine daha fazla vakit ayırmak için şimdilik sonlandırma kararı aldığını kamuoyuna duyurdu.

Çalışkan'dan flaş 'siyaset' kararı

Çerkezköy Bakış - 2018 yılındaki genel seçimlerde MHP’den 4. sıra Tekirdağ milletvekili adayı olan Optimed Hastanesi ortaklarından Op. Dr. Recep Çalışkan, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile siyasi hayatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“SEÇİLEMESEM BİLE GÖREVİMİ YAPMIŞ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIM”

Çalışkan, yaptığı açıklamada, “Yıllardır hastalarımın dertlerine çözüm yaratmaya çalışan biri olarak; hekim, devlet ve özel sektörde yönetici ve girişimciliğimin bilgi birimi ve tecrübelerimi ülkenin geleceği için sunmak üzere son iki seçimde milletvekili aday adayı ve 4. sıra milletvekili adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisinden seçimlere katıldım. Seçilemesem bile görevimi yapmış olmanın mutluluğunu yaşadım. Son dönemlerde gerek mesleki, gerek yatırımlarımızın, gerekse de ailevi yoğunluğumun artması nedeniyle bu aktif siyasi hayatımı şimdilik sonlandırma kararını aldım. Ben bu süreç içinde birlikte yol aldığım, ülke için hiç bir karşılık beklemeden canlarını verebilecek gönül dostlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra başta MHP’den olmak üzere tüm partilerden kişisel çıkarlarından ziyade ülkenin çıkarları doğrultusunda siyasetin içinde olan herkese başarılar diliyorum.