Camilerde bayram temizliği yapılıyor

Çerkezköy'de genel temizlik çalışmalarının periyodik olarak yapıldığı cami ve mescitlerdeki halılar, Kurban Bayramı öncesinde Halı Yıkama Aracı ile temizleniyor.

Camilerde bayram temizliği yapılıyor

Çerkezköy Bakış - Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçe genelindeki ibadet yerlerinin temizliklerinin düzenli olarak Çerkezköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapıldığını belirtti.
Akay, “Tüm mahallelerimizde ibadet yerlerinin temizlikleri periyodik olarak yapılıyor. İbadet yerlerimizdeki halılar, vakumlu su ve halı şampuanı ile yıkanıyor. Camilerimiz, mescitlerimiz daha hijyenik ve temiz oluyor” dedi.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ TÜM CAMİ VE MESCİTLER TEMİZLENİYOR

9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde kent genelindeki cami, mescit gibi tüm ibadet yerlerinin halılarının yıkanıp, temizlendiğini ve genel çevre temizliklerinin yapıldığını belirten Başkan Akay, “Hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nda daha temiz, daha hijyenik bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri için tüm ibadet alanlarında genel bir temizlik yapıyoruz. Camilerimizin halılarını yıkayıp, dezenfekte ediyoruz” ifadelerini kullandı.