Çanakkale Gezileri yoğun ilgi gördü

Çerkezköy Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Çanakkale Şehitliği Gezileri sona erdi.

Çanakkale Gezileri yoğun ilgi gördü

1 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Çanakkale Şehitliği Kültür Gezilerinden 2 bin 259 vatandaş faydalandı.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından Nisan ayı boyunca Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen Çanakkale Şehitliği Gezilerinin 1 Nisan Cumartesi günü başladığını ve 30 Nisan Pazar günü sona erdiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “İlk etapta 3 otobüs ile başladığımız Çanakkale Şehitliği Gezilerimiz kapsamındaki seferlerimizi, halkımızdan gelen talep doğrultusunda bazı günler 5 otobüse kadar çıkardık. 1 ay boyunca süren gezilerimiz kapsamında Çanakkale’ye toplam 55 otobüs seferi düzenledik. Toplam 2 bin 259 hemşerimizin Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret ederek, tarihi yarımadayı görmelerini sağladık” dedi.
 

ÇERKEZKÖY TARİHİ İLE BULUŞTU

‘Çerkezköy Tarihi ile Buluşmaya Devam Ediyor’ sloganı ile düzenlenen Çanakkale Gezileri’nin önümüzdeki yılda süreceğini hatırlatan Akay, “Tarihimizde çok önemli bir yeri olan ve 250 bin vatan evladının şehit olduğu tarihi yarımadayı Çerkezköy’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın görmesini, bu eşsiz zaferin nasıl kazanıldığını idrak etmesini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizin hangi şartlar altında düşmana ‘Dur’ dediğini, Türk Askeri’nin Çanakkale’yi nasıl geçilmez yaptığını yerinde görmek için geçtiğimiz 2 yılda olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Gezileri düzenledik.   1 Nisan Cumartesi günü sabah 06.00’da başlayan ve 30 Nisan Pazar gününe kadar her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günü, günü birlik olarak düzenlediğimiz gezilerimize 2 bin 259 vatandaşımız katılarak Çanakkale Şehitliği’ni ve tarihi yarımadayı gezme imkanı buldular. Belediyemizin Kültür Gezileri kapsamında düzenlediği Çanakkale Şehitliği Gezilerimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar 1
SUAT ÇALIŞKAN 04 Mayıs 2017 13:43

OKADAR YOĞUN İLGİ GÖRMÜŞ Kİ BİR GİDEN TEKRAR TEKRAR GİTMİŞ İLK DEFA GİDECEK OLANLAR A YER KALMAMIŞ MASAL DA BURDA BİTMİŞ