Çerkezköy Belediyesi gençleri Üniversite Tercih Fuarı'na götürecek

Çerkezköy Belediyesi, üniversite adaylarını ücretsiz olarak, İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Üniversite Tercih Fuarı'na götürecek.

Çerkezköy Belediyesi gençleri Üniversite Tercih Fuarı'na götürecek

Belediye Başkanı Vahap Akay, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren üniversite adayı gençleri, 23 Temmuz Cumartesi günü ICC İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Üniversite Tercih Fuarı’na götüreceklerini ifade etti. 
Akay, “Etkinliğe katılmak isteyen üniversite adaylarımızın, YKS 2022 Sınav Sonuç Belgelerini yanlarında getirmeleri gerekiyor. 18 yaş altı adaylarımızın katılım sağlayabilmeleri için ise www.cerkezköy.bel.tr adresinden Veli İzin Formunu temin ederek, imzalı bir şekilde yanlarında bulundurmaları gerekiyor.” dedi.

TÜM ADAYLAR FAYDALANACAK

ICC İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Üniversite Tercih Fuarı için Çerkezköy Belediyesi tarafından kentin 3 farklı noktasından servis araçlarının kaldırılacağını ve ikamet şartı aranmaksızın tüm adayların fuara katılabileceğini sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, “Servis araçlarımızdan biri saat 07.30’da Kızılpınar eski Belediye Binası önünden, diğeri saat 07.45’te Veliköy eski Belediye Binası önünden, bir diğeri ise saat 08.00’de Kent Park’tan hareket edecek” ifadelerini kullandı.

“TERCİH DÖNEMLERİNDE DE YANLARINDAYIZ”

Türkiye’nin ve Dünya’nın önce gelen üniversitelerinin yer aldığı ve birçok akademisyenin katıldığı fuarın, üniversite adaylarının üniversiteleri daha yakından tanıyabilmeleri, merak ettikleri tüm konuları sorarak kaynağından doğru bilgi alabilmeleri ve bu bilgiler ışığında tutarlı tercihler yapabilmeleri açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Akay, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin her zaman yanlarında olduğumuz gibi hayatlarının en önemli noktası olan tercih dönemlerinde de yanlarındayız. Tüm gençlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyor, 23 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan fuara katılımlarını bekliyorum” diye konuştu.
 

Çerkezköy Bakış Gazetesi