2022-2023 eğitim öğretim dönemi Liselere Geçiş Sistemi Sınavına Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi çatısı altında hazırlanan öğrencilerinden 31’i nitelikli liselere girmeyi başardı.

“31 ÖĞRENCİMİZ NİTELİKLİ LİSELERE YERLEŞTİ”

Çerkezköy Belediyesi tarafından kurulan ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik 6 farklı branşta kursların verildiği Çerkezköy Halk Akademisi önemli bir başarıya daha imza attı. Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nden 155 öğrencinin bu yıl LGS Sınavına girdiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halk Akademimizde bu yıl da 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik branşında uzman öğretmenlerimiz tarafından takviye ve destek kursları verdik. Öğrencilerimizi en iyi şekilde LGS Sınavına hazırlamaya çalıştık. Sonucunda da 155 öğrencimizden 31’i nitelikli liselere, 124 öğrencimiz de kentimizdeki diğer Anadolu Liselerine girmeyi başardı” dedi.

“3 ÖĞRENCİMİZ FEN LİSESİ’Nİ KAZANDI”

Halk Akademisi öğrencilerinden 3’ünün Fen Lisesi, 18’inin nitelikli Anadolu Lisesi, 10’unun nitelikli Mesleki Teknik ve Anadolu Liselerine, 6’sının özel okullara ve 2’sinin de mesleki eğitim merkezlerine girmeyi başardığını sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, 116 öğrencimizin de yerel yerleştirmelerle Halk Akademisi’nden mezun edildiğini kaydetti. “Öğrencilerimizden Senanur Altun sınavda yüzde 2,74’lük dilime girerek Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’ni kazandı. Berat Argeç Gazanfer isimli öğrencimiz de yüzde 3,04’lük dilime girmeyi başararak Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi’ni kazandı. Nesrin Yıldırım isimli öğrencimiz ise yüzde 3,34’lük dilime girerek Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi’ni kazandı.” dedi.

6 ÖĞRENCİMİZ YÜZDE 5’LİK DİLİME GİRDİ

Öğrencilerden 6’sının yüzde 5’lik dilime, 15’inin yüzde 10’luk dilime ve 43’ünün de yüzde 20’lik dilime girme başarısı gösterdiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Vahap Akay, “Halk Akademimizde öğrencilerimize yemek, servis, kaynak yayın ve rehberlik gibi birçok alanda ücretsiz destek vermeye çalıştık.” diye konuştu.

Akay, “Eğitim-öğretim dönemi boyunca öğrencilerimiz burada hem derslerinde eksik oldukları noktaları geliştirme imkanı buldular hem de çeşitli kültürel ve sanatsal aktivitelerle eğlenceli zaman geçirdiler. Bu vesile ile tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyorum. Ayrıca Halk Akademisi’nde öğrencilerimizin LGS’ye hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve bizlere güvenerek çocuklarını Halk Akademimize kaydettiren velilerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Tuba TURHAN

vahap3-1

vahap5

vahap2-2

vahap4-1