Çerkezköy Belediyesi larva ve uçkun mücadelesini sürdürüyor

Çerkezköy Belediyesi, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sinek ve sivrisinek larvalarına karşı üreme alanlarında ve sulak alanlarda ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Çerkezköy Belediyesi larva ve uçkun mücadelesini sürdürüyor

Çerkezköy Bakış-  Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri tarafından sivrisinek ve karasineğin üreme odakları olan bölgeler ile kanalizasyon ve yağmursuyu rögarlarında ilaçlama işlemleri yapılıyor. Çerkezköy Belediyesi tarafından şubat ayından bu yana yapılan larva, uçkun ve uçan haşereler ile etkin mücadeleler ile yaz aylarında çevre ve insan sağlığının olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.


Larva ile mücadelenin amacın, sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanlarında ilaçlama çalışması yapıp ergin hale gelmelerini önlemek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Oluşturduğumuz teknik ekip tarafından yapılan çalışmalarda mazgal ve rögarlar, su birikintileri ve larva üreyebilecek alanlar ilaçlanmaktadır. Kentimiz genelinde başlamış olan larva ile mücadele çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.