Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü ekipleri, asayiş olaylarını en aza indirerek, huzur şehri algısını güçlendirmek ve olayları engellemek amacıyla ilçe merkezi ve ilçe giriş-çıkışlarında, farklı noktalarda asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Birçok ekibin katılımıyla gerçekleştirilen uygulama sabah saatlerine kadar devam etti.

ASAYİŞ VE TRAFİK UYGULAMALARI HIZ KESMEDİ

Ekipler ilk olarak şehrin kalabalık noktalarında, daha önceden belirlenen uygulama alanlarında, şüpheli araç ve kişiler üzerinde çalışma yaptı. Durdurulan araçlar ve yolcular polis tarafından tek tek kontrol edildi. Daha sonra ilçe giriş ve çıkışlarında yapılan uygulamalarda, araçlar durdurularak ekipler tarafından tek tek arandı. Polis ekiplerinin son olarak Belediye Meydanı’nda yaptığı uygulamada araçlar durdurularak sürücülerin alkol muayeneleri yapıldı.

ÇOK SAYIDA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Uygulamalar kapsamında çok sayıda kişinin GBT sorgusu yapıldı. Uygulamalarda “Ehliyetsiz araç kullanma", "Dur ihtarına uymama", "Muayenesiz araç kullanma", "Karayolları trafik kanuna göre aykırı ışık ve aksesuar ve abartı egzoz" ile “Çevreye rahatsızlık verme” gibi suçlardan çok sayıda sürücüye idari para cezası yazıldı.

VATANEL DE DENETLEDİ

Sabah saatlerine kadar süren şok uygulamalara Çerkezköy İlçe Emniyet Müdür Vekili Cengiz Vatanel’de katılarak, uygulama noktalarında incelemelerde bulundu.

Muhabir: Hilal SAVTEKİN

KEPSİZ

polis10

polis11

polis8

polis9

polis6

polis7

polis4-1

polis5

polis2-3

polis3-1

Editör: Nursema İnan Salman