Çerkezköy TSO ile Ziraat Bankası imzaları attı

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Ziraat Bankası arasında "Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi" kapsamında protokol imzalandı. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan Bankkart Başak ile üyeler alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak.

Çerkezköy TSO ile Ziraat Bankası imzaları attı

Çerkezköy Bakış- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla bir süre önce gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi lansmanının ardından, Çerkezköy TSO ve Ziraat Bankası Çerkezköy Şubesi arasında da protokol imzalandı.
Çerkezköy TSO'da yapılan protokol törenine Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin, Ziraat Bankası Çerkezköy Şube Müdürü Atalay Güzel ve Ziraat Bankası Girişimci Müşteri İlişkileri Asistanı Buğra Mandacı katıldı.
Protokol ile alakalı bilgilendirme yapan Ziraat Bankası Şube Müdürü Atalay Güzel, “Güvenli Ticaret Sistemi: Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ile; “Alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kuruyor, üye işyeri ve kurumsal kart alt yapımız üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunuyoruz. Böylece alıcı ve satıcılar kendi nakit akışlarına uygun ödeme takvimi oluşturabileceklerdir. Sisteme katılan alıcı ve satıcılar kendi aralarındaki ticareti, kartlı ödeme sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapacak, bu sayede iş hacimlerini arttıracaklardır. Alıcı ve satıcı arasındaki tahsilat riski ortadan kalkacak, alıcıların ürün ve hammaddeye daha hızlı ulaşmaları sağlanacak” dedi.

“ÜYELERİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Protokol imza töreninin ardından değerlendirmede bulanan Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin, “10 Aralık 2020 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürümüz Sayın Hüseyin Aydın’ın tanıttıkları, bizim de kısa zamanda üyelerimize tanıtacağımız, Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü imzalamak için burada bulunuyoruz. Bunun güvenli ticaret için önemli olduğunu düşünüyoruz. Tahsilat riskini azaltan, özel vade ve fiyat avantajı sunan bu proje ile üretim, ihracat ve istihdamın devamlılığı da korunacak ve sonuçta tüm ekonomi de bundan olumlu etkilenecektir. Ben Odamız adına projede emeği geçenlere teşekkür ediyor, üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Üyelerin projeyle ilgili detaylı bilgiye https://tobb.org.tr/Sayfalar/20201214-BBTZFP.php adresinden ulaşabileceği bildirildi.