Çerkezköy var da sen yoksun

Takip edenlerin bildiği üzere 1911 Çerkezköyspor yani yeni adıyla 1911 Çerkezköy Doğanspor halkın takımı olarak anılıyor. Peki, 1911’in yeni yönetimi aynı görüşte mi? Bence değil. Bilmeyenler veya unutanlar için olanları baştan bir yazalım.

1911 Çerkezköyspor, geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) boy gösterdi ve sezonu ikinci sırada tamamladı. Sezon sonu dönemin kulüp başkanı Uğur Erem, başkanlığa devam etmeyeceğini açıkladı. Bu süreçte 1911, başkan bulamadı.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, basınla bir araya geldiği bir programda 1911 ve Doğanspor başkanları ile görüşme yaptığını, iki kulübün birleşmesinin daha iyi olacağını, hem taraftar olarak hem de kulüp olarak daha güçlü bir kadro ortaya çıkacağını düşünerek bu isteğini başkanlara aktardığını belirtmişti. Bu konu iki kulüp arasında görüşüldü, tartışıldı fakat Doğanspor cephesinden bazı isimlerin olaya pek sıcak bakmaması sonucu bu süreç askıya alındı. Bu dönemde ise Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni düzenlemesi ile 1911 Çerkezköyspor, tarihinde bir ilk olarak Ziraat Türkiye Kupası’na katılmaya hak kazandı ve kulübün başkanlığına da geçici olarak Necmettin Çınar getirildi. Bir süre sonra iki kulübün birleşmesi olayı tekrar gündeme geldi ve birleşme gerçekleşti. Kulübün adı 1911 Çerkezköy Doğanspor olarak değişti, yönetim kulübün sosyal medya hesabından tek fotoğrafla tanıtıldı, ondan sonra ise ne yönetimi gören oldu ne de takımı.

Süre daraldı, tarihinde bir ilki yaşayacak ve kupada mücadele edecek 1911 Çerkezköy Doğanspor’dan bir ses duyan olmadı. Taraftar bekledi ama ortada bir heyecan yok, transfer var mı?  bilen yok. Yeni yönetimin hedefleri neler? nasıl bir yol haritası izleyecekler, bilen yok.

Bu arada, “Sordunuz da cevap veren olmadı mı?” diye soracak olursanız, evet sorduk. Şu an kulübün içerisindeki en yetkili ismi üç kere aradım. ‘Görüşelim, tanışalım, haber yapalım ne zaman saat kaçta isterseniz’ dedim. ‘Tabi görüşelim, bizim de öyle bir niyetimiz var’ denilmesine rağmen başka bir dönüş olmadı.

Gün geldi çattı kupa karşılaşmasına bir gün süre kaldı. Değişen bir şey yok. Bir ilki yaşıyorsun, yeni yönetimsin kendini tanıt, herkes bilsin kim var, kim yok; takımda kim var, kimi aldın, kimle anlaştın ama yok. O gün bir haber yaptık ‘Kapalı kutu 1911’ diye. Haberin paylaşıldığı günün gecesi 1911’den küçük bir ses geldi. ‘Haydi maça. Sen ben yok Çerkezköy var’ diyerek sözde, taraftar maça çağırıldı. Tarihinde bir ilk, büyük bir fırsat, sen bunun çağrısını karşılaşmadan bir gece önce mi yayınlıyorsun? Taraftarı kendinden uzaklaştırıyorsun ama yarın öbür gün az veya çok bir destek gerektiğinde kapısını çalacağın yine onlar. “Sen ben yok Çerkezköy var” denildi. Çerkezköy var olmasına var da sen yoksun. İstemiyorsan bunu belirt de ne biz uğraşalım ne de taraftar…

Bu arada 1911 Bolu’ya kampa gitmiş. Pazar günü de sezon açılış maçı olacakmış. Maçı saatini soracak olacaksanız ben öğrenemedim. Siz bir yerden duyarsanız bana da haber verin de “halkın takımı” 1911’i bir izleyelim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar Göç
Serdar Göç - 12 ay Önce

Başarılı, ellerinize sağlık.

Ragnar Louthbrok
Ragnar Louthbrok - 12 ay Önce

Helal Olsun Bahattin süper bir yazı olmuş birde Veliköysporu anlat bir ara

şafak ç.
şafak ç. - 12 ay Önce

Her şey Çerkezköy'ümüz için Ellerinize sağlık.Kalpler beraber

Sinan ATAN
Sinan ATAN - 12 ay Önce

Teşekkürler kardeşim taşı gediğine koymuşsun

Ilhan tural
Ilhan tural - 12 ay Önce

Sayfanizda 1911 e yer ayirdiginiz icin. Sonsuz tesekkurler...çerkezkoy sporseverler hic merak etmesin.biz oyle bir yuke girdikki alimAllah ustesinden geliriz.....

BEYAZ SAÇLI
BEYAZ SAÇLI - 12 ay Önce

agaaa beeee

banner265

banner306

banner510