Çerkezköy ve Kapaklı'da 6 öğretmen ihraç edildi

Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan iki yeni KHK ile kamu kurumlarından toplam 2 bin 756 kişi ihraç edildi. Çerkezköy ve Kapaklı'da yeni KHK göre 6 öğretmen ihraç edildi.

Çerkezköy ve Kapaklı'da 6 öğretmen ihraç edildi

Çerkezköy Bakış-Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 245 kişi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan 12 kişi, TÜBİTAK'tan 45 kişi, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'ndan 53 kişi, Dışişleri Bakanlığı'ndan 10 kişi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan 19 kişi, İçişleri Bakanlığı'ndan 20 kişi,  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 392 kişi, ihraç edildi. 155'i Kara Kuvvetleri, 155'i Deniz Kuvvetleri, 327'si Hava Kuvvetleri Komutanlığından olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinden 637 personel ihraç edildi. Jandarma Genel Komutanlığından 360, Emniyet Genel Müdürlüğünden 61, Sahil Güvenlik Komutanlığından 4 personel ihraç edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye sevk edilen, kendi isteğiyle emekli olan, istifa eden veya başka bir sebeple ayrılan 22 subayın rütbesi alındı.Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 341 kişi, ihraç edildi. Yargıtay Başkanlığı'ndan 22 kişi ihraç edildi.
ÇERKEZÖY VE KAPAKLI’DA 6 ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ
KHK kapsamında Çerkezköy’de öğretmen olarak görev yapan Gülcan Bilgin, İdris Tamer, İlknur Eskievli,Mehmet Belen ve Şakir Babacan, Kapaklı’dan ise Mustafa Çağlayan ihraç edildi.