Çerkezköy ve Kapaklı'da okullar tatil edildi

Çerkezköy ve Kapaklı'da dahil olmak üzere Tekirdağ genelinde 30 Kasım Salı günü ilk ve orta dereceli okullar şiddetli fırtına nedeniyle 1 gün süreyle tatil edildi.

Çerkezköy ve Kapaklı'da okullar tatil edildi

Çerkezköy Bakış- Tekirdağ'ın 11 ilçesinde  30 Kasım Salı günü ilk ve orta dereceli okullar şiddetli fırtına nedeniyle 1 gün süreyle tatil edildi.

Tekirdağ il genelinde etkili olan ve hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan lodos günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. 30 Kasım Salı günü de kuvvetli rüzgarın hızının 100 kilometreye ulaşacağının öngörülmesi üzerine Tekirdağ Valiliği olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel de izinli sayılacak.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada, “Meteorolojiden alınan verilere göre bugün İlimizde yaşanan olumsuz hava koşullarının yarın da (30 Kasım 2021 Salı günü) devam edeceği anlaşılmıştır. Tekirdağ’da görev yapan bazı kamu görevlileri ile öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için; resmi-özel tüm okullar, Halk Eğitim Merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, her türlü kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine Valiliğimizce 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. İlimizdeki Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı bulunan personelimiz ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın belirlenen aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır. Değerli Tekirdağ’lı hemşehrilerimizin dikkatine sunulur. “ denildi.