128 mucidin 70 buluşu sergileniyor

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda bu yıl gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarının 6.’sı dün sat 10.30’da Nurullah Narin Ortaokulu’nda açıldı.

128 mucidin 70 buluşu sergileniyor
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda bu yıl gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarının 6.’sı dün sat 10.30’da Nurullah Narin Ortaokulu’nda açıldı. Açılışta konuşan okul müdürü Musa Dinç “Açılışı yapılacak sergimiz 210 öğrencimizin 28 öğretmenimiz rehberliğinde 70 proje ve görsel sanatlar öğretmeninin egzersiz çalışmalarında öğrencilerin hazırlamış olduğu görsel şölen isimli resimlerden oluşmaktadır” dedi. Kaymakam Metin Kubilay da “Bu yıl Çerkezköy’de 8 okulda düzenlenen bilim fuarlarında 500 proje sergileniyor” dedi.

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda bu yıl gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarının 6.’sı dün sat 10.30’da Nurullah Narin Ortaokulu’nda açıldı.

BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ AÇILDI


Açılışa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Nurullah Narin Ortaokulu Müdürü Musa Dinç “TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

“HAYAL İLE YARATICILIĞIN BİRLEŞİMİDİR”


Bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biri olduğunu kaydeden Dinç “Bilim fuarları genç beyinlerin, bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir” dedi.AMACIMIZ YARATICILIĞIN ORTAYA ÇIKMASINA ZEMİN HAZIRLAMAK


Eğitim kurumlarının öncelikli amacının da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğunu kaydeden Okul Müdürü Musa Dinç “Açılışı yapılacak sergimiz 210 öğrencimizin 28 öğretmenimiz rehberliğinde 70 proje ve görsel sanatlar öğretmeninin egzersiz çalışmalarında öğrencilerin hazırlamış olduğu görsel şölen isimli resimlerden oluşmaktadır. Serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yapılan bu çalışmaların gelecekte yeni buluşlara imza atan bilim insanlarına yetişmesine katkı sağlamasını diliyorum” dedi.
banner287

500 PROJE SERGİLENİYOR


Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da açılışta yaptığı konuşmada “İlçemizde bu yıl İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün koordinesinde 8 okulumuzda bilim fuarı düzenlendi. Bu fuarların 6.’sının açılışını birazdan gerçekleştireceğiz. 2 fuarımız da önümüzdeki günlerde açılacak. Bu fuarlarda toplam 500 proje sergileniyor. 500 projede 799 öğrenci ve 112 öğretmen görev aldı. Milli eğitim müdürümüzü, okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

EĞİTİMLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI ÖNEMSİYORUZ


Eğitimle ilgili bütün çalışmaları önemsediklerini dile getiren Kaymakam Kubilay “Bu eserler, projeler uzun emekler sonucu oluşturuluyor ve yarın bizlerin yerinde bu öğrenciler olacak. Yarın bu okullardan çıkacak öğrenciler yeni buluşlara imza atacaktır. Bu projeler vesilesi ile bilimin önemi, proje çalışma teknikleri öğretiliyor. Bu da bu dönemde çocuklara kazandıracağımız en önemli alışkanlıklardan biri” diye konuştu.

“BİLİM VE TEKNOLOJİNİN ÖNEMİ ARTIYOR”


Her geçen gün bilimin ve teknolojinin öneminin daha da arttığını ifade eden Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, “Bu sene hazırlanan 500 proje içinden inşallah patent alacak, seri üretime geçecek bazı projelerin olabileceğini düşünüyorum. Bunların takipçisi olacağız” şeklinde konuştu. Cuma günü saat 10.00’da Çerkezköy Yıldızları İle Buluşuyor etkinliğinin ikincisini düzenleyeceklerini kaydeden Kubilay, müsabakalarda ve yarışmalarda Çerkezköy’ü temsil eden öğrencilerin ödüllendirileceğini kaydetti.

İLK ADIMLARI BURADA ATILIYOR


Çerkezköy’ün her geçen gün eğitimde bir önceki günden daha iyi duruma gelmek için çaba sarf ettiğini kaydeden Kubilay “Umuyoruz ki ciddiyetle yaklaştığımız eğitim konusunda Çerkezköy merkez kent haline gelecektir. Bunun da ilk adımları burada atılıyor” dedi. Konuşmaların ardından bilim fuarının açılışı gerçekleştirilirken, açılışın ardından Kaymakam Metin Kubilay ve davetliler fuarda yer alan projeleri ve resim çalışmalarını tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 17:52

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510