15 gün içinde trafiğe açılacak

Fatih mahallesi Tamer Sokak üzerinde yapımı devam eden betonarme araç-yaya köprüsünde sona gelindi. Fatih mahallesi ile GMKP mahallesini birbirine bağlayacak olan köprünün kirişleri konulurken Belediye Başkanı Ali Ertem, köprünün yaklaşık 15 gün sonra geçişlere açılacağını ifade etti.

15 gün içinde trafiğe açılacak
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Fatih Mahallesi’nde bulunan Fatih Camii mevkiinde Pınarça Deresi üzerinde yapımı devam eden köprüde son aşamaya gelindi. İki ayağı tamamlanan ve önceki günde üst kirişleri konulan köprünün çalışmalarını Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem yerinde inceledi. Fatih Mahallesi ile Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ni birbirine bağlayacak olan Betonarme araç-yaya köprüsü 10 metre genişliğinde 20 metre uzunluğunda olacak.
İKİ MAHALLE RAHATA KAVUŞACAK
Köprü ayaklarının tamamlanmasının ardından ayaklar üzerine 12 adet kiriş konulduğunu belirten Başkan Ali Ertem, “Kirişler konulduktan sonra, üzerine beton dökülecek. Köprü korkuluklarının takılmasının ardından köprü etrafında dolgu çalışması yapılacak. Tahminen 15 güne kadar köprünün açılışını yapmış olacağız. Fatih Mahallesi ile Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ni birbirine bağlayacak olan köprü ile hem çevre sakinleri hem de öğrenciler rahata kavuşacak” dedi.
TWİTTER’DAN TAKİPÇİLERİNİ BİLGİLENDİRİYOR
banner287
Pınarça Deresi’nde yapılacak olan dere ıslah çalışmalarıyla ilgili olarak da bilgi veren Belediye Başkanı Ertem, DSİ’ye sunulan projenin kabul edildiğini ve en kısa zamanda dere ıslah çalışmalarına başlanacağını ifade etti. Çalışmalar esnasında inceleme ve kontrollerde bulunan Ali Ertem, cep telefonuyla çalışmaların resmini çekerek twitter’dan takipçileriyle paylaştı.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306