2 saatte 42 araç denetlendi

Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri tarafından dün iki saat boyunca servis araçları üzerinde denetleme yapıldı. 3 farklı noktada 42 servis araç kontrol edilirken yapılan denetimler sonunda 10 araca ceza kesildi, 4 araçta trafikten men edildi.

2 saatte 42 araç denetlendi
ÇerkezköyBakış - Trafik ekipleri Çerkezköy ve Kapaklı olmak üzere dün 3 noktada servis araçları üzerinde denetimlerde bulundu.
3 BÖLGEDE ARAÇ DENETLEMESİ YAPILDI
Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince Çerkezköy ve Kapaklı’da servis araçları başta olmak üzere genel bir kontrol yapıldı. Düzenli olarak yapılan denetlemelerde servis ve araçlarda muayene, sigorta, sürücü belgesi, takograf ve ilgili belediyelerden alınan güzergah izin belgelerinin kontrolleri yapıldı. 2918 sayılı Karayolları Trafik kanunu ile 4925 sayılı Karayolları taşıma kanununa istinaden B/S/H kavşağı, Barbaros Caddesi Altınyıldız Fabrika önü ile OSB İtfaiye önünde trafik ekiplerince kontroller yapıldı.
UYGULAMALAR GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR
Saat 15.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılan kontrollerde toplamda 42 araç kontrol edildi. Kontrol edilen araçlardan 10’una ceza yazılırken, 4 araç ise trafikten men edildi. Uygulamaların gece gündüz aralıksız devam ettiğini belirten yetkililer, “eksik evrağı olan araçlara izin verilmeyecek ve bağlanması gereken araçlar ise bağlanarak cezai işlemler uygulanacak. Ceza yazılması gereken araçlara da ceza yazılacak” bilgisini verdiler.
banner287
712 SERVİS ARACI DENETLENDİ
Diğer yandan Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince 2013 yılı Ocak ayı içinde yapılan rutin denetlemelerde 2 bin 739 araç kontrol edildi. Yapılan denetimler sonucunda 1024 araca ceza yazılırken, 94 araçta trafikten men edildiği ifade edildi. Ayrıca denetlemeler sonucunda 58 sürücüde adli işlemler için mahkemeye sevk edildiler. Yapılan bu denetlemeler de kontrol edilen 2 bin 739 araçtan 712 tanesinin de servis aracı olduğu öğrenildi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306