2012’de doğan çocuklara en çok bu isimler verildi

Çerkezköy’de 2012 yılında doğan kız çocuklarına en çok Zeynep ismi verilirken erkek çocuklara ise Yiğit ismi verildi. Bazı aileleri çok bilinen kız ve erkek isimleri dışında kendi kültürleri doğrultusunda çocuklarına isim verirken bazı aileler ise çocuklarına üç isim vermeyi tercih etti.

2012’de doğan çocuklara en çok bu isimler verildi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 2012 yılında İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından 9 bin 953 erkek cüzdanı, 7 bin 599 adet kadın nüfus cüzdanı yazılırken, 3 bin 741 adet de doğum nüfus cüzdanı yazıldı.
EN FAZLA ZEYNEP, EN FAZLA YİĞİT İSMİ VERİLDİ
Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü'nden elde edilen verilere göre 2012 yılı içinde 9 bin 953 erkek cüzdanı, 7 bin 599 adet kadın nüfus cüzdanı yazılırken, 3 bin 741 adet De doğum nüfus cüzdanı yazıldı.
KIZ ÇOCUKLARINDA ZEYNEP İSMİ TERCİH EDİLDİ
2012 yılı içerisinde doğan kız çocuklarına en çok Zeynep ismi verilirken Zeynep ismi dışında en çok Buğlem, Hayrunnisa, Mina, Ecrin, Cemre, Hiranur, Sevgi, Rümeysa, Ela, Elanur, Zehra, Aybike, Aybüke, Hürrem, Azra, Yağmur, Asya, Hazal, Dilara, Sümeyye, Ceren, Esra, Tuana, Tanem ile Melis isimleri tercih edildi.
ERKEK ÇOCUKLARA EN ÇOK YİĞİT İSMİ VERİLDİ
2012 yılı içerisinde doğan erkek çocuklara ise en çok Yiğit ismi verilirken Yiğit isminin dışında en çok Eren, Berat, Efe, Miraç, Burak, Muhammet, Yağız, Yasin, Arda, Emre, Doruk, Egemen, Enes, Talha, Azat isimleri verildi.
banner287
FARKLI İSİMLER VERENLER DE OLDU
Çok bilinen kız ve erkek isimleri dışında da kendi kültürleri doğrultusunda çocuklarına isim veren aileler de oldu. Az sayıda da olsa 2012 yılında Agah, Memati, Rima, Su, Tül, Asaf, Pusat, Noyan Muhammer, Rimenay, Ararat, Amed, Didaryezda, Seyde Mekki, Royhat, Nurefşan, Mihrimah, Musab, Rostem ve Arjin gibi isimler de tercih edildi.
ÜÇ İSİMLER DE REVAÇTA
2012 yılında tek ve çift isim dışında çocuklarına üç isim verenler de oldu. İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden elde edilen verilere göre 2012 yılında doğanlar arasında çocuklarına Boran Doğu Batıkan, Miraç Ahmet Selim, Muhammet Yasin Arafat ve Fatma Su Berra gibi isimler nüfus cüzdanlarına kaydedildi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306