2013’te daha faal olacağız

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya düzenlediği basın toplantısıyla 2012 yılını değerlendirdi. 2012 yılının dernekleri açısından oldukça faal geçtiğini ifade eden Hayrettin Çetinkaya, 2013 yılının daha da faal geçmesi için gayret göstereceklerini söyledi

2013’te daha faal olacağız
ÇerkezköyBakış - Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, 2012 yılının genel bir değerlendirmesini yaptı.
“ÜYE SAYIMIZ 745’E ULAŞTI’’
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nde önceki gün düzenlenen basın toplantısı saat 14.00’da başladı. Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, 2012 yılının genel bir değerlendirmesini yaparak “2012 yılında Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne 67 yeni üye katarak üye sayımızı 745 kişiye ulaştırdık. Diğer yandan ihtiyaç sahibi engelli arkadaşlarımıza 11 adet akülü sandalye teslim ettik” dedi.
“KAMPANYA HIZLA YAYILDI’’
Çetinkaya, plastik kapak toplama kampanyasıyla 5 adet manuel sandalyenin temin edildiğini söyleyerek “Çerkezköy’de 5 yıl önce başlattığımız bu kampanya sayesinde tüm halkımız bizlere destek verdi, kampanya çığ gibi büyümeye başladı.” diye konuştu.
“EN BAŞARILI DERNEK SEÇİLDİK’’
Antalya’da yapılan Başkanlar kurulu toplantısı hakkında da bilgi veren Hayrettin Çetinkaya, “Dernek yönetimimle birlikte katıldığım bu toplantıda derneğimiz çalışmalarını anlattım. Yaptığımız çalışmalar sayesinde en başarılı dernek seçilmenin onurunu yaşadık. 2012 yılında sakatlar haftasında düzenlediğimiz kermes ve sergi ile engelli kardeşlerimizin el emeği, göz nuru malzemelerini sergiledik. Yaptığımız kermese ve sergiye halkımızın büyük ilgisi bizleri son derece mutlu ederek gururlandırdı. Saray’da ki geleneksel festivalde stant açtık ve engelli kardeşlerimiz ile aileleri bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar. Burada Saray halkının da engellilerin ihtiyaçları ve yapabilecekleri hakkında bizden bilgiler aldılar” açıklamasında bulundu.
banner287“TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK BİNASININ TEMELİNİ ATTIK’’
Kumbağ Engelliler kampına Çerkezköy’den 200 engelliyi aileleriyle birlikte götürdüklerini ifade eden Çetinkaya şöyle devam etti; “Engelli kardeşlerimizi ve ailelerini deniz, kum ve güneşle buluşturduk. 9.ayda Türkiye’de ilk ve tek, altı katlı olan engelli binamızın temel atma törenini gerçekleştirdik. Bu sayede Çerkezköy’de yaşayan engelli kardeşlerimiz ve ailelerine güzel bir eser kazandırmış olacağız. Geleneksel hale gelen ve üçüncüsünü düzenlediğimiz aşure dağıtımında 1000 aşureyi vatandaşlarımıza dağıttık”
“HALKIMIZIN DESTEĞİYLE AZİMLE ÇALIŞACAĞIZ’’
2012 yılını Aralık ayında düzenledikleri yılbaşı programı ile 2012 yılını geride bıraktıklarını belirten Hayrettin Çetinkaya, şunları söyledi: “Düzenlenen yılbaşı programı ile engelli kardeşlerimiz ve aileleriyle birlik ve beraberliğimizi bir kere daha pekiştirmiş olduk. Güzel bir program ile 2012 yılına veda etmiş olduk. 2013 yılında da yapacağımız çalışmalar ile bir önceki yıla oranla 3 kat çalışmaya imza atacağız. Bunu da halkımızın bizlere vereceği desteklerle gerçekleştireceğimize inanıyorum.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306