21 adet kaçak yapı yıktırıldı

Sık sık sel baskınlarına maruz kalan Dere yatağındaki kaçak gecekonduların yıkımına dün başlandı. Çerkezköy Belediyesi, hazine arazisi üzerindeki 21 adet gecekondu, kömürlük ve hayvan barınağını dün kepçe ve dozerlerle yıkarken, 42 gecekonduya da “30 gün içinde boşaltın” tebligatı gönderdi. Gerginlik çıkması ihtimali göz önünde tutularak, geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkım çalışmaları sırasında, sanılanın aksine hiçbir gerginlik yaşanmazken, bazı konut sahiplerinin, yıkım ekiplerine yardımcı olması da dikkatlerden kaçmadı.

21 adet kaçak yapı yıktırıldı
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi, imar planlarında kamuya ayrılan yol, yeşil alan ve dere koruma bandı üzerinde kaçak olarak inşa edilen yapıların yıkım işlemlerine dün başladı.
21 ADET YAPI YERLE BİR EDİLDİ
65’i Bağlık Mahallesi’nde, 39’u da Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde olmak üzere toplam 104 kaçak yapı için yıkım kararı alan Çerkezköy Belediyesi, dün başladığı yıkım çalışmaları kapsamında, hazine arazisi üzerindeki 21 adet gecekondu, kömürlük ve hayvan barınağını yıktı.
42 EVE “BOŞALT” TEBLİGATI
Kepçe ve dozerlerle gerçekleştirilen yıkım çalışmaları kapsamında 42 gecekonduya da “30 gün içinde boşaltın” tebligatı gönderildi. Bu evlerde, tanınan sürenin bitmesinin hemen ardından yıktırılacak.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Gerginlik çıkması ihtimali göz önünde tutularak, geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkım çalışmaları sırasında, sanılanın aksine hiçbir gerginlik yaşanmazken, bazı konut sahiplerinin, yıkım ekiplerine yardımcı olması da dikkatlerden kaçmadı.
banner287DEVAM EDECEK
Yıkım çalışmaları, belirlenen 104 evin tamamının yıktırılması ile devam edecek. Dün gerçekleştirilen yıkım çalışmalarına Çerkezköy Belediyesinden Zabıta Müdürü Kenan Erez, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Jeoloji Mühendisi Züleyha Zaimoğlu ile tekniker Erkan Koçer, Fen İşleri Müdürlüğünden yol Bakım Sorumlusu İbrahim Toptaş, Su ve Kanal Müdürü Sebahattin Ayaz, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğünden Çevik Kuvvet Amiri Fatih Bölükbaşı ile Çevik Kuvvet Komiser yardımcısı Barış Gökçearslan, İtfaiye Çavuşu Mümin Davul, TREDAŞ Görevlisi Ahmet Bayırlı ile çok sayıda zabıta, çevik kuvvet polisi, itfaiye ekipleri ile sağlık ekipleri de hazır bulundu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510