26 kurs, 44 camide Kur’an eğitimi

Öğrencilerin yaz tatiline girmesi ile birlikte Yaz Kur’an Kursları da başladı. 28 Şubat dönemi ile başlayan yaş sınırlamasının kaldırılmasıyla birlikte buyıl kuran kursları dolup taştı. Çerkezköy genelinde toplam 44 cami ile 26 Kur’an Kursu’nda sürdürülecek yaz Kur’an Kursu 2 ay sürecek.

26 kurs, 44 camide Kur’an eğitimi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Yaz Kur’a Kurslarında 2012 eğitim dönemi başladı. İlçe Müftülüğü koordinatörlüğünde sürdürülecek Kur’an Kursları ağustosun ikinci haftasında tamamlanacak. 
HAFTANIN BEŞ GÜNÜ SÜRECEK
İlçe Müftüsü Mahmut Emin, haftanın 5 günü kursların süreceği bilgisini vererek “44 cami 26 da Kur’an Kurs’undan yaz kuran kursu açıldı. Bunun dışında ihtiyaç duyulan yerlere de yaz Kur’an kursu açacağız. Yaz Kur’an Kursu için tüm imamlar ile Kur’an Kursu hocaları görevlendirildi.’’ Dedi.
KURS ÖNCESİNDE EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
banner287
Yaz Kur’an Kursları’nda görev yapacak imam ve hocalar için 3 günlük eğitim semineri düzenlendiğini kaydeden Emin ‘’Şahsımla birlikte İlçe Vaizi Gülsüm Soydan, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sayar ile Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Özge Özkan seminerde davranış ve iletişimle ilgili dersler verdi. Ayrıca  tüm imamlar ve Kur’an kursu hocaları için Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 4 saat süren canlı yayın semineri düzenlendi.’’ İfadelerini kullandı. 
KATILMAK İÇİN DİLEKÇE YETERLİ
Müftü Emin, yaz Kur’an kurslarına katılım için dilekçe ile başvurunun yeterli olacağını belirterek, yaş sınırlamasının da bulunmadığını kaydetti. Bu arada yaz Kur’an kursu ders programı da belli oldu. 
DERS PROGRAMI BELLİ OLDU
Camilerde ve yaz Kur’an kurslarında düzenlenen yaz Kur’an kurslarında pazartesi günleri saat 10.00-10.45 ile 11.00-11.45 saatleri arasında Kur’an-ı Kerim, saat 12.00-12.45 arası ibadet, salı günleri ilk iki saat Kur’an-ı Kerim ardından itikat, çarşamba günleri ilk iki saat Kur’an-ı Kerim ardından ahlak dersi, perşembe günleri ilk iki saat Kur’an-ı Kerim sonrasında siyer dersi, Cuma günleri ise ilk iki saat Kur’an-ı Kerim ardından da ibadet dersi yapılacak. Kurs bitiminde yaz Kur’an kursunu tamamlayanlara sertifika verilecek.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510