2.Gençlik Yürüyüşü düzenlendi

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen gençlik yürüyüşünün bu yıl 2.’si düzenlendi

2.Gençlik Yürüyüşü düzenlendi
Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen gençlik yürüyüşünün bu yıl 2.’si düzenlendi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlayarak Kazak Gölü’nde sona erdi. Yürüyüşün sona ermesinin ardından Kazak Gölü Mesire Alanında program düzenlendi.

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen gençlik yürüyüşünün bu yıl 2.’si düzenlendi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlayarak Kazak Gölü’nde sona erdi.

İKİNCİSİ DÜZENLENDİ


banner287
Yürüyüşe Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Tekin Oruç, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Serpil Özsoy, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Pakize Özgür Ünlü, Mal Müdürü Vekili Nurgül Tanır, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Yürüyüşün sona ermesinin ardından Kazak Gölü Mesire Alanında program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yaklaşık 3 kilometrelik bir yol kat ettiklerini söyledi. “Tarihimizi unutmamamız gerekiyor” diyen Mandalı, 19 Mayıs 1919 yılında Atatürk’ün Samsun’a çıktığını anımsattı. Bu tarihte padişahın kuşatma altında olduğunu kaydeden Mandalı, “Ülkemizde şuan ezanlar susmuyorsa bunu başta ulu önder Atatürk’ümüze borçluyuz” dedi. Mandalı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak konuşmasının tamamladı.

“İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR”


Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz de gençlere seslendi. Bu yürüyüşü Atatürk’ün 1919’da başlattığını kaydeden Gürbüz, “Biz bu yürüyüşü yaparken bir nevi o yürüyüşü tekrar canlandırıyoruz. Türk milletinin istiklal yürüyüşü devam ediyor” dedi. Konuşmaların ardından program halk oyunları gösterisi ile okullar arası düzenlenen sokak basketbolu turnuvası finalinin oynanması ile devam etti. Final maçında Gazi İlkokulu ile Mehmet Elfide İlkokulu takımları karşı karşıya geldi. Mehmet Elfide İlkokulu birinci olurken, Gazi İlkokulu ikinci, Kapaklı Çok Programlı Lisesi üçüncü oldu. Turnuvada derece girenlere ödülleri verildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 17:20

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510