30 günde 63 başvuru

İŞKUR Çerkezköy Şubesi koordinatörlüğünde Çerkezköy Belediyesi bünyesinde oluşturulan İŞKUR Hizmet Noktası’na 2012 yılında 387 kişi iş başvurusunda bulundu.

30 günde 63 başvuru
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediyesi bünyesinde kurulan İŞKUR Hizmet Noktası iş başvurularını kabul ediyor.
2010 YILINDA KURULDU
Bir taraftan iş arayan ile işverenleri bir araya getiren, bir taraftan çeşitli eğitimlerle vatandaşların kendilerini geliştirmelerine yardımcı olan İŞKUR Çerkezköy Şubesi bir taraftan da belediye yönetiminin desteğiyle belediye çatısı altında oluşturulan hizmet noktalarında vatandaşların iş başvurularını kabul ediyor.  Bu kapsamda Çerkezköy Belediyesi çatısı altında 2010 yılından itibaren faaliyet gösteren İŞKUR Hizmet Noktası’nda vatandaşların talepleri görevli belediye personeli tarafından alınıyor.
 “İŞLEMLER TAKİP EDİLİYOR’’
İŞKUR Hizmet Noktası’nın İŞKUR Şube Müdürlüğü’ne gidemeyen vatandaşlar açısından kolaylık sağladığını ifade eden belediye yetkilileri “ Vatandaş öncelikle buraya gelerek kişisel, iletişim ve mesleki bilgilerin öğrenilmesi adına bir dilekçe dolduruyor. Daha sonra bizler de bu verileri İŞKUR’un  sistemine giriyoruz. Yaptığımız tüm işlemler İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürlüğü’nce takip ediliyor ve burada yapılan her türlü işlem İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürlüğü kontrolünde bulunuyor. Bizler burada iş arayan firmaları ve ne tür pozisyonlarda boşluk olduğunu kendilerine bildiriyoruz. ’’ Bilgilerini verdiler.
1 AYDA 63 BAŞVURU
banner287
Öte yandan İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürlüğü’nce geçtiğimiz yıl içerisinde 10 bin 804 iş başvurusu alınırken, belediye bünyesindeki hizmet noktasına da 387 kişi müracaatta bulundu. Yetkililer 2013 yılı Ocak ayı içerisinde ise 63 başvurunun alındığını ifade ettiler.
“PANODA DA İLANLAR MEVCUT’’
Belediye personeli iş arayan bazı işverenlerin de hizmet noktasında bulunan panoya aranılan elemanın özelliklerini yazarak istihdam oluşturmaya çalıştıklarını söylediler.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306