3,5 yaşında İstiklal Marşı’nın 5 kıtasını okudu

Raif Dinçkök Ortaokulu’nda İstiklal Marşının kabul edilişinin 92.yıldönümü sebebiyle İstiklal Marşı’nın en güzel okuma yarışması düzenlendi. 2-3 ve 4.sınıf öğrencilerinden 14 öğrencinin katıldığı yarışmada öğrenciler İstiklal Marş’ını en iyi okumak için yarışırken, okul öğretmenlerinden Fatma İller’in 3,5 yaşındaki oğlu Yağız Göktuğ İller İstiklal Marşı’nın 5 kıtasını ezbere okuyarak katılımcılardan büyük alkış aldı.

3,5 yaşında İstiklal Marşı’nın 5 kıtasını okudu
ÇerkezköyBakış - İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 92.yıldönümünde Raif Dinçkök Ortaokulu’nda dün saat 13.00’da İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışması düzenlendi. 2-3 ve 4.sınıf öğrencilerinden birer kişinin katıldığı İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışmasında 14 öğrenci kıyasıya yarıştı. İlk olarak Bahar Koçak kürsüye gelerek İstiklal Marşını okurken, ardından Zehra Yalçın, Elif Öztorun, Burcu Çelikkol, Serkan Ceyhan, Fatma Özdemir, Nagihan Yılmaz, Gaye Amiş, Burcu Öztorun, Veysi Kılınç, Yusuf Aydoğdu, Süleyman Ceylan, Beyzanur Şimşek ile Sudenur İpçi sırasıyla İstiklal Marşı’nı okudu.
BİRİNCİLİĞİ İKİ ÖĞRENCİ KAZANDI
Yarışmada 10 öğretmen jüride görevinin yaparken, öğrenciler ses tonu 2 puan, vurgu tonlama 2 puan, telaffuz 2 puan, beden dili 2 puan ve hatasızlık 2 puan olarak değerlendirmeye alındılar. Elif Öztorun ile Burcu Çelikkol, Nagihan Yılmaz ile Gaye Amiş ve Beyzanur Şimşek ile Sudenur ikili olarak İstiklal Marşını okurken, birinciliği ise Elif Öztorun ile Burcu Çelikkol elde etti. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere birer kol saati hediye edilirken, yarışmanın birincisi olan iki öğrenciye de Sefahat hediye edildi.
İSTİKLAL MARŞININ 5 KITASINI EZBERE OKUDU
İstiklal Marşı’nın en güzel okuma yarışmasının sonunda Raif Dinçkök Ortaokulu öğretmenlerinden Fatma İller’in 3,5 yaşında olan oğlu Yağız Göktuğ İller İstiklal Marşının 5 kıtasını ezbere okuyarak katılımcılardan büyük alkış aldı.
banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür İLLER
Özgür İLLER - 6 yıl Önce

canım oğlum....seninle gurur duyuyorum...!

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510