banner265

banner579

banner571

365 öğrenciye görkemli mezuniyet töreni

Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’ndan buyıl mezun olan yaklaşık 365 öğrenci için görkemli bir mezuniyet töreni düzenlendi. 2 yıllık emeklerinin karşılığını keplerini havaya atarak doyasıya yaşayan öğrencilerin bu coşkusu, Anfi Tiyatro’yu hınca hınç dolduran ailelerinin duygu yüklü anlar yaşamasına neden oldu. Programın sonunda peşpeşe patlayan havai fişekler de, gökyüzünde renk cümbüşüne neden olurken, Anfi’deki coşkuyu ise zirveye çıkardı.

Çerkezköy 25.06.2014, 17:28 14.11.2014, 10:48 Bakış Haber Merkezi
365 öğrenciye görkemli mezuniyet töreni
Çerkezköy Bakış - Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu (ÇEMYO) 17. Dönem Mezuniyet Töreni önceki Akşam Anfi Tiyatro’da gerçekleşti.
KATILIM YOĞUN OLDU
Mezuniyet törenine Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, NKÜ Rektör vekili Prof. Dr. İhsan Soysal, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof Dr. Ahmet Kubaş, Çorlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Gümüş,  Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Lokman Tecer, Çerkezköy MeslekYüksekokulu Müdürü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, NKÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Recep Erbay, Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Olcay Palak, yüksekokul öğretim görevlileri ve öğrenci aileleri katıldı.
ARTIK DAHA CESURUZ
Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunması ile başlayan tören daha sonra okul ikincisi Gülden Karapınar’ın konuşması ile devam etti. Büyük bir sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını ifade eden Karapınar “Yoğun bir eğitim dönemini tamamlayarak mesleki bilgi ve becerilerimizi  icra etmek üzere mezun oluyoruz.  Hepimiz Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’na farklı şehirlerden, farklı hayaller ile geldik. Bu hayallerimizi şekillendirme fırsatı bulduk. Şimdi bu sürecin en önemli anı olan mezuniyet töreninde bulunmaktayız. 2014 yılı mezunları olarak coşkumuzu, gururumuzu bu önemli törende sizler ile paylaşıyoruz. Çerkezköy Meslek Yüksek Okulunda çok şey öğrendik. Mücadelemizdeki başarısızlık olasılığı eskisi kadar bizi korkutmuyor. Çünkü asla vazgeçmemenin ne demek olduğunu artık biliyoruz.” Diye konuştu.“1 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, 33 ÖĞRENCİ İLE BAŞLADIK”
Gülden Karapınar’ın ÇEMYO Akademisyenleri adına konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen ÇEMYO Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, ÇEMYO’nun zor aşamalar katedip bu günlere geldiğini vurgulayarak “ÇEMYO 7 Ekim 1994 tarihinde Trakya Üniversitesi’ne bağlı olarak Çerkezköy Belediyesi'nin üst katında 500 m2lik bir alanda 1 öğretim görevlisi ve 33 öğrenci ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Kültür Bakanlığı'nın geçici tahsisi olan, bugün eğitim ve öğretimi sürdürdüğümüz 1860 m2 kapalı alana sahip binamıza 18 Şubat 2002'de taşındık. 2006 yılında Trakya Üniversitesi'nden ayrılıp Namık Kemal Üniversitesi'ne bağlandık. Bugün 1280 öğrencimiz, 13 kadrolu hocamız ve 12 konuk öğretim görevlimiz mevcuttur. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında 5580 m2 kapalı alana mevcut yeni binamızda eğitim öğretime başlamayı planlıyoruz. Üniversite yaşamını bitirip çalışma yaşamına adım atan tüm öğrencilerimi tebrik ederken, onları bugüne taşıyan ailelerine ve değerli hocalarına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.“ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN”
 Sormanın ve dinlemenin, öğrenmenin bir parçası olduğunun altını çizen Buluş “ Yeni fikirlere ulaşmak için sorarak ve dinleyerek yol izleyebilirsiniz. Yeni fikirlere açık olun ve bunları deneyin. Burada almış olduğunuz mesleki eğitiminizi yaşamınız boyunca, kendinizi daha da geliştirerek toplum yararına çağdaş bir şekilde uygulayın. Ülkemizin geleceği sizlersiniz. Sizlere ailelerinizle birlikte sağlıklı bir hayat diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin" şeklinde konuştuÇEMYO’NUN VARLIĞI ÖNEMLİ KAZANIM
Buluş’un ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise “Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplandık. Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu 17. dönem mezunlarını veriyor. Ben öncelikle yaklaşık 20 yıldır zor şartlarda Çerkezköy'de eğitime katkı koyan tüm öğretim görevlilerimize  teşekkür ediyorum. Çerkezköyümüz Türkiye'nin önemli sanayi bölgelerinden bir tanesidir. Türkiye'nin en önemli Organize Sanayi Bölgelerinden birine sahiptir. İş hacminin yoğun olduğu bölgemizde Çerkezköy bir o kadar da önemli bir ticaret bölgesidir. Bu anlamda Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu'nun varlığını önemsiyoruz. Çerkezköy'de eğitim kalitesinin daha da güçlenmesini öğrenci sayımızın daha da artmasını istiyoruz. Eski Belediye Başkanlarımıza, Veliköy'de yapılmakta olan yeni binaya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Üniversitemiz umut ediyorum önümüzdeki dönem yeni binalarında mezun verecek. Bizler de Çerkezköy Belediyesi olarak elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız. Bugün burada mezuniyet coşkusu yaşayan tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Onları büyüten ve yetiştiren velilerimize ayrıca hayırlı olsun diyorum. Eğitime devam edecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Türkiye şartlarında iş için mücadele edecek tüm arkadaşlarıma da Allah kolaylık versin diyorum. Bütün arkadaşlarıma 'Bütün ümidim gençliktedir' diyen bir liderin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, kendi geleceklerine ve ülkemizin geleceğine sahip çıkarak, başarılı bir yaşam diliyorum” dedi.“2 YIL ÖNCE VELİLERİNİZ SİZLERİ BİZE EMANET ETTİ”
Vahap Akay’ın ardından konuşma gerçekleştiren NKÜ Rektör Vekili Prof.Dr.İhsan Soysal,  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’in yurtdışında olması dolayısıyla törene katılamadığını vurgulayarak “Öğrencilerimiz, hayatlarında önemli bir aşamayı geride bırakıyorlar. Bu aşamaların belki de en önemlisi 2 yıl önce bize emanet eden velilerimizin 2 yıl sonra bu emaneti aldığı bir ortamda bulunuyoruz. Bildiğiniz üzere tüm öğretmenlerimiz sizleri mesleki açıdan teknik bilgiler ile donatmayı görev etti. Tarafsız gözlerle sistematik deneye dayalı düşünme tarzını burada öğrendiniz. Mesleki bilgilerinizi sürekli geliştirmelisiniz. Bilgi her zaman sonsuz nitelikte ve sizin ulaşacağınız yerdedir. Hayatınızın geri kalanında öğretmenleriniz ile iletişimi kesmeyin, bilgilerinizi hep yenileyin. Sizin ülkemizin aydınlık geleceğinde her biriniz kendi sektörünüzde ülkemize değer katacak bilgiler ile donatıldınız. Şimdi bu bilgileri kullanma zamanıdır. Hepinize bundan sonraki hayatlarınızda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.” Şeklinde konuştu.“HALK EĞİTİM KAMPANYASI BAŞLATILDI”
Programın son konuşmasını yapan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ise, kendisinin de Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda ‘Kamu Yönetimi’ dersine konuk öğretim görevlisi olarak girdiğini ve okuldaki eğitim kalitesine bizzat şahitlik ettiğini anımsatarak “Çerkezköy'de eğitimin her alanıyla, her kademesiyle ilgiliyiz. Her zaman belirttiğimiz bir şey var. Çerkezköy'de en esaslı meselemiz eğitimdir. Bu amaçla tüm eğitim kurumlarımızı kapsayan bir eğitim seferberliği başlattık. İnanıyorum ki çok yakın bir gelecekte Çerkezköy eğitim ve öğretim alanında marka bir kent haline gelecektir.”dedi.TEBRİK ETTİ
Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun Veliköy'deki binaya taşındığında daha da yüksek bir ivme kazanacağını ifade eden Kubilay “ Bu güzel kampüs nedeniyle emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni bina ile birlikte Çerkezköy'ün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman konusunda da yeni bölümlerin açılacağına inanıyorum. Ayrıca öğrenci sayısının da artacağına inanıyoruz. Biz çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğinden daha önemli bir konu olmadığını biliyoruz. O yüzden yapılan her çalışmayı yakından takip ediyoruz. Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu müdürü ve tüm öğretim görevlilerini samimiyet ve içtenlikle tebrik ediyorum. Bu yıl mezun olan tüm öğrencilerimizi da kutluyorum. Hayatlarında başarılar diler, kendilerine ve ailelerine hayırlı olsun diyorum.” ifadelerine yer verdi.DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER VERİLDİ
Protokol konuşmalarının ardından 2013- 2014 Öğretim yılı sonunda dereceye girerek okul 1.’si olan Ali Yıldırım, Okul 2.’si Gülden Karapınar, okul 3.’sü olan Gülsüm Dedeoğlu temsili olarak mezuniyet belgeleri aldılar. Daha sonra Ali Yıldırım, geleneksel hale gelen mezuniyet kütüğüne isim çakma işlemini gerçekleştirdi.
KEPLER ÇOŞKUYLA ATILDI
ÇEMYO’daki tüm bölümlerde dereceye giren öğrenciler tek tek çağırılarak öğretim üyelerinin ellerinden mezuniyet belgelerini aldılar. Ödüllerin verilmesinin ardından  tüm öğrenciler mutluluklarını müzik eşliğinde oynayarak atarken, ardından mezun oldukları programlara göre sahneye davet edilen öğrenciler ÇEMYO Akademisyenleri ile vedalaşarak mezuniyet diplomalarını aldılar.VEDA HÜZNÜ
2 yıllık emeklerinin karşılığını keplerini havaya atarak doyasıya yaşayan öğrencilerin bu coşkusu, Anfi Tiyatro’yu hınca hınç dolduran ailelerinin duygu yüklü anlar yaşamasına neden oldu. Havai fişek gösterileri ile renklenen Mezuniyet Töreni’nin sonunda ise ayrılık hüznü vardı. Diplomalarını alırken büyük coşku yaşayan öğrenciler, iki yıldır birlikte okudukları arkadaşlarına veda etmekte zorlandı. Mezuniyetin coşkusu ile başlayan program, öğrencilerin gözyaşlarıyla gerçekleştirdiği veda töreni ile son buldu.
Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 15 Ocak 2021
İmsak 06:56
Güneş 08:26
Öğle 13:24
İkindi 15:51
Akşam 18:13
Yatsı 19:38
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 17 35
2. Fenerbahçe 17 35
3. Galatasaray 17 33
4. Gaziantep FK 17 31
5. Alanyaspor 18 30
6. Hatayspor 17 28
7. Trabzonspor 17 26
8. Karagümrük 17 24
9. Antalyaspor 18 24
10. Konyaspor 17 22
11. Sivasspor 17 22
12. Başakşehir 17 22
13. Kasımpaşa 17 22
14. Malatyaspor 17 21
15. Rizespor 17 21
16. Göztepe 17 19
17. Gençlerbirliği 17 19
18. Kayserispor 17 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 17 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 17 36
2. Liverpool 17 33
3. Man City 16 32
4. Leicester City 17 32
5. Everton 17 32
6. Tottenham 17 30
7. Southampton 17 29
8. Aston Villa 15 26
9. Chelsea 17 26
10. West Ham 17 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 17 23
13. Crystal Palace 18 23
14. Wolverhampton 18 22
15. Newcastle 17 19
16. Burnley 16 16
17. Brighton 18 14
18. Fulham 16 12
19. West Bromwich 17 8
20. Sheffield United 18 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
az bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577