41 kere maşallah

Çerkezköy’de 27 haftalıkken 690 gram ağırlığında ve 34 santimetre boyunda dünyaya gelen Zeynep bebek, hastanede 70 gün süren tedavisinin ardından yaklaşık 2 kiloya ulaşarak sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Çerkezköy Bakış
41 kere maşallah

Çerkezköy Bakış - Çanakkale’de yaşayan Hülya ve Ekrem Semiz çifti, çocuklarının olacağı haberini alınca çok mutlu oldu. Ancak anne Hülya Semiz, 27. Haftalık hamileyken birden fenalaşınca hemen hastaneye kaldırıldı. Semiz’e gebelik zehirlenmesi olarak da bilinen ve anne ile bebeğin ölümüne yol açabilen ‘Ağır preeklampsi) tanısı kondu. Bunun üzerine anne Semiz için acil sezaryen kararı alındı ve hemen Yenidoğan Yoğun Bakımı bulunan Çerkezköy Özel İrmet Hastanesi’ne sevk edildi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin. Op. Dr. Salih Dural tarafından doğum gerçekleştirildi. Zeynep bebek 690 gram ağırlığında, 34 santimetre boyunda dünyaya geldi. erken doğum nedeniyle Zeynep bebek solunum yetmezliği ve gelişim geriliği sebebi ile Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde takibe alındı.

banner287
 

Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Uzm. Dr. Hülya Halis ve Yenidoğan hemşirelerinin takibi ile 70 gün hastanede kalan Zeynep bebek 1985 gram ve 44 santimetre boyuna ulaşınca sağlıkla taburcu edildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Xyz
Xyz - 9 ay Önce

Doktor farkı bizim bebeğimizi de 38 haftalık 4105 gram bebeğimizi normal doğum olacak diye ölümüne sebep olur kimide 600 gram bebeği hayata tutundurur

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306