54 mucidin 25 projesi sergilendi

Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu yıl ilk kez TÜBİTAK bilim fuarı açıldı.

54 mucidin 25 projesi sergilendi
Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu yıl ilk kez TÜBİTAK bilim fuarı açıldı. Çerkezköy’de 8 okulda düzenlenen TÜBİTAK bilim fuarlarının sonuncusu dün Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açıldı. Açılışta konuşan Kaymakam Kubilay, önümüzdeki yıl bilim fuarlarının ve projelerin sayısının artmasını temenni etti.

Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu yıl ilk kez TÜBİTAK bilim fuarı açıldı. Çerkezköy’de 8 okulda düzenlenen TÜBİTAK bilim fuarlarının sonuncusu dün Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açıldı.

FUARLARIN SONUNCUSU AÇILDI


Saat 13.30’da düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

HAYAL GÜCÜ VE YARATICILIĞIN BİRLEŞİMİDİR


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan okul müdürü Talat Mutlu, bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden,
araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan beyinlerin öğrenme yöntemlerinden biri olduğunu belirterek “Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir” dedi.

BÜYÜK BULUŞLARIN MİMARI OLABİLİRLER


banner287
Eğitim kurumlarının öncelikli amacının da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğunu kaydeden Mutlu “Fuarımızda toplam 25 projeyi 54 öğrencimiz 15 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim insanı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilirler” dedi.

570 PROJE SERGİLENDİ


Bu projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Mutlu gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarların geleneksel hale gelmesini temenni etti. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da ilçemizde açılan 8 fuarda bin 9 öğrencinin 570 projesinin sergilendiğini söyledi. Bu fuarlara 140 öğretmenin rehberlik ettiğini kaydeden Kubilay “Fuarlar için ilçemizdeki 8 okula toplam 40 bin TL kaynak sağlandı. İnşallah önümüzdeki yıl bu rakamları daha da artıracağız” dedi.

TEBRİK ETTİ


Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Gastronomide İstanbul ve Bursa’da yapılan yarışmalarda başarılar elde ettiğini söyleyen
Kaymakam Kubilay, “Öğrencilerimiz Bursa’da yapılan yarışmada birincilik elde ettiler. Yarışmada 20 tane madalya alındı. Öğrencilerimiz İstanbul’da yapılan yarışmada da bronz madalya aldılar. Bu başarılarda emeği olan idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

ÇERKEZKÖY YILDIZ KENT OLMAK İSTİYOR


Bu başarıların Çerkezköy ve Tekirdağ’ın adının duyurulması noktasında önemli olduğunu kaydeden Kubilay, “Çerkezköy eğitimde marka kent, yıldız kent olmak istiyor. O yüzden yıldız öğrencilerimize, yıldız okullarımıza ihtiyaç var” dedi. Konuşmaların ardından fuarın açılışını yapan kaymakam Kubilay ve beraberindekiler fuarı gezerek öğrencilerin projelerini inceledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 17:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510