7,5 saatlik kesinti tepkisi

Kapaklı ve Çerkezköy’de dün elektriklerin yaklaşık 7,5 saat kesilmesi iki ilçede de hayatı durma noktasına getirdi. Vatandaşlar, hafta tatili olan pazar günü yapılan planlı elektrik kesintisine büyük tepki gösterdi.

7,5 saatlik kesinti tepkisi

banner287
Çerkezköy Bakış - TREDAŞ, yaptığı açıklama ile pazar günü saat 08.00 ile 15.00 saatleri arasında Çerkezköy’ün Fevzi Paşa, Gazi Osman Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa, Fatih, Bağlık, Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, İstasyon ve Kızılpınar Mahallelerinin tamamına, Kapaklı’nın İnönü, İsmet Paşa, Bahçelievler, Atatürk, Cumhuriyet, Pınarça, Karaağaç, Yanıkağıl, Bahçeağıl, Karlı, Uzunhacı Mahallelerinin tamamına 7 saat süreyle planlı elektrik kesintisi nedeniyle elektrik verilemeyeceğini duyurmuştu. Bu planlı elektrik kesintisinin Pazar güne denk gelmesi vatandaşların tepkisine yol açmıştı.
TREDAŞ, kesintinin enerjiyi daha kaliteli, yeterli ve sürdürülebilir sunmak amacıyla planlı bakım onarım ve yatırım faaliyetleri gerçekleştirdikleri için yapılacağını duyurmuş ve trafo merkezinde bakım çalışmasına dün sabah saat 08.00 itibariyle başladı. Kesinti nedeniyle birçok işyeri kepenkleri açmadı, açanlar da jeneratör ile işlem yapmaya çalıştı. Pazar günü evlerinde olan ve temizlik ve günlük işlemleri yapma planı yapan vatandaşlarının günü ise mahvoldu. Elektrikler ise 15.30 sıralarında verildi.
Hafta sonu elektriklerin kesilmesine tepki gösteren ve Pazar günlerinin zehir olduğunu belirten vatandaşlar, TREDAŞ’ın bu çalışmaları gece yapmasını istedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306