75. Yıl Ortaokulu’nda mendil kapmaca turnuvası

Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulu’nda mendil kapmaca turnuvalarının ikincisini düzenlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvalarda 5. Sınıflarda 5-G şubesi birinci oldu.

75. Yıl Ortaokulu’nda mendil kapmaca turnuvası
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulu’nda mendil kapmaca turnuvası düzenledi.
ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Önceki gün saat 16.30’da başlayan oyunlara öğrencilerin ilgisi yoğun olurken turnuvaya 5. sınıflardan 26,  6. sınıflardan 12,  7. sınıflardan 16 ve 8. sınıflardan 6 takım katıldı. Böylece 60 takım halinde toplam 480 öğrenci ders saatlerinin dışında mendil kapmaca oyununu oynadı.
MADALYA KAZANDILAR
Mendil kapmaca turnuvalarının sonucunda 5. Sınıflardan 5-G sınıfı birinci, 5-H sınıfı ikinci 5-A sınıfı üçüncü oldu. 29 Mart Cuma günü İstiklal Marşı Töreninde birinci ikinci ve üçüncü takımın tüm oyuncularının her birine sırasıyla altın gümüş ve bronz madalya takdim edildi. Ayrıca her maç sonunda temsili olarak oyun mendilleri öğrencilere verildi.

banner287


“HEDEF ESKİ OYUNLARI UNUTMAMAK’’
Bu tip oyunların aslında milli kültürümüz olduğunu belirten Okul Müdürü Burhan Açıkgöz, “Turnuvalar sırasında takımı yenilse dahi sayı alan öğrencinin o gün çok mutlu oldu. Hedefimiz daha çok çocuğa ulaşıp unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk Oyunlarını çocuklarımıza öğretebilmektir.” Dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306