8 rütbeli gözaltına alındı

Ülke genelinde Cuma akşamı yapılan darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile halk sokaklara dökülürken, Tekirdağlılar da meydanlara toplandı.

8 rütbeli gözaltına alındı
Çerkezköy Bakış - Tekirdağlılar sabah saatlerine kadar Tekirdağ Valiliği önünde darbe girişimine direndi.

“MEYDANLARDA KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Darbecilere karşı tüm gece direnerek Valilik Binasının önünde, İl Başkanlığında, İlçe Binalarında, ilçe meydanlarında toplanan vatandaşlara tüm teşkilat mensuplarına teşekkür eden AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay “Büyük bir imtihandan geçiyoruz. Meydanlarda kalmaya devam edeceğiz. Bu darbe girişimine karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin ve devletimizin yanında olduğumuzu sonuna kadar göstereceğiz. Tüm kurumlarımızla Tekirdağ'da her türlü gayreti göstererek bu hain emelli darbecilere Milletimizin duruşunu göstermekten dolayı gururluyuz” dedi.
banner2878 RÜTBELİ GÖZALTINA ALINDI

Türkiye genelinde, yaşanan darbe girişimi önlenirken, darbe girişimine ilişkin Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği Ekipleri tarafından 5. Kolordu Komutanlığında görevli 8 rütbeli hakim ve savcı gözaltına alındı. Gözaltına alınan askerler daha sonra Çorlu Devlet hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Polis gözaltına alınan askerlerin önce askeriyedeki ofislerinde daha sonra ise evlerinde arama yaptı. Aramalarda bilgisayar ve bazı evraklara el konulduğu belirtildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306