AB’ye uyum sürecinde ‘İş Sağlığı’

Avrupa İşletmeler Ağı Çerkezköy Şubesi tarafından ‘AB’ye Uyum Sürecinde İş Güvenliğinin Teknik ve Hukuki Boyutu’ konulu eğitim semineri düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Avukat Gökhan Küçük, iş kanununun tüm ayrıntıları hakkında katılımcıları bilgilendirmede bulundu.

AB’ye uyum sürecinde ‘İş Sağlığı’
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘AB’ye Uyum Sürecinde İş Güvenliğinin Teknik ve Hukuki Boyutu’ konulu eğitim tamamlandı.
İKİ GÜN SÜRDÜ
Önceki gün saat 09.00 ile 17.00 arasında düzenlenen seminerin ilk bölümüne konuşmacı olarak katılan Avukat Gökhan Küçük, 6331 Sayılı İş Güvenliği Yasası’nın geniş anlamda ses getirdiğini belirterek, “bu seminerlerle amacımız bu kanunun getirileri ve iş kazaları kapsamındaki hukuki sürece ilişkin bilgi sahibi yapmaktır.’’ Dedi.
banner287
“77. MADDE ASLA DEĞİŞMEZ’’
Avukat Gökhan Küçük, hukukun yürürlülük kavramlarına değinerek “Bugün burada öğrendiğiniz her şey buradan çıktığınız anda değişebilir. Lakin, değişmeyecek tek şey ilgili kanunun 77. maddesidir. Patronun işçinin güvenliği için önlemlerini alması gerektiğini kapsayan bu madde hiçbir zaman değişmeyecek. Maddenin kapsamında bir takım değişiklikler zamanla yapılabilir, ama genel anlamda bu madde asla değişmez.’’ Yorumunda bulundu. Av. Gökhan Küçük şöyle devam etti: “Hukuk tanımının keskin çizgilerle belirlendiği bir sınırı yoktur. Hukuk, her şeydir. Hukuku Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bizi bir arada tutan kurallar bütünü olarak tanımlayabiliriz. Bu kuralları var olan diğer kurallardan ayıran ise devletin yaptırım gücünün olmasıdır. Dolayısıyla yazılı bir norm olan İş Kanunu üzerinde de devletin yaptırım gücü vardır.’’ Şeklinde konuştu. İki gün süren seminerde ‘AB’ye Uyum Sürecinde İş Güvenliğinin Teknik ve Hukuki Boyutu’ konusu ayrıntılı bir şekilde katılımcılara anlatıldı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306