banner265

banner571

“AK Parti İlçe Başkanı benim muhatabım değil”

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Atatürk Caddesindeki altyapı çalışmaları ile ilgili “Ben İlhami Aygun milletvekilimizden gelip bu tabloyu görmesini isterim.” yönünde açıklamalarda bulunan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş’a cevap verdi.  Aygun, “AK Parti İlçe Başkanı benim muhatabım değil. Tekirdağ’a yatırım yok. Müteahhitlerin hepsi kanun bekliyor. O Çerkezköy’e gelmeyen diğer yatırımlara baksın. Bakın oradaki müteahhitlerin düşmüş olduğu durum ortada. Kim ister ki böyle olmasını? Sıkıntı yaşanacağını biliyoruz. Ama sıkıntı olmadan güzel şeyler ortaya çıkmaz.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy 14.02.2022, 16:52 14.02.2022, 17:22 Bakış Haber Merkezi
banner301

Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çerkezköy’de bir dizi ziyarette bulundu. Milletvekili Aygun ilk olarak CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Teşkilatta partililerle bir araya gelen Aygun, burada açıklamalarda bulundu. 
Aygun; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin enerjiyle ilgili çalışması var. Yeşil Mutabakatı biz önerdik ama Ankara’da yönetenlerin bundan haberi yok. Genel başkanımız, genel başkan yardımcımız, bizler bunu söyledik defalarca. Anlamadılar, anlamak istemediler. Bakın şimdi enerji açığı ortaya çıktı. Bir fabrikanın üretimi durduktan sonra tekrar üretime geçmesi yine çok zor. Gelinen noktada hesaplar var. Nakliyecilerin yaşadığı sıkıntılar var. Genel başkanımız nakliyecilerle ilgili toplantı yaparak rapor sundu. Sıkıntılar, çözüm önerileri ortaya kondu. Tüm vatandaşlarımızın ne sorunu varsa, program dahilinde nasıl çözeceğimizi ifade ediyoruz. Vatandaşlarımızın, esnafımızın ayağına gittik, sorunları dinliyoruz” dedi.

“MÜCADELE EDİYORUZ”

Ekonomide yaşanan sıkıntılara değinen Aygun; “Ekonominin sıkıntı yaşayacağını, yanlış yönetimleri her defasında dile getirdik fakat anlatamadık. Yastık altındaki, elimizdeki altınlara da el koydular. Devlet diyor, ‘altınları bize getir ben sana düğünde vereceğim, düğünden sonra tekrar alacağım.’ Gelinen noktayı aslında ortaya koyuyoruz. İnsanların en büyük problemlerinden biri de elektrik, doğalgaz faturaları ve mutfak masrafları. Biz bir an önce tedbirlerin alınmasını istedik. Bakın şimdi KDV’de oran yüzde 1’e indirdiler. Diyorlar ya ‘AK Parti yapar’ diye. Biz söylüyoruz, AK Parti yapıyor. Biber ve patlıcanda KDV oranını biliyor musunuz? O biberin yetiştiği fidenin KDV’si yüzde 18. Biz de onunla ilgili kanun teklifi verdik. Çiftçi Bağkur’da prim gün sayısının 15’e çekilmesi ve yıpranma payının tekrar getirilmesi için kanun teklifi verdik. Tarım Bağkur’unda yıpranma payı yılda 90 gün oldu. Yani çalışıyoruz, elimizden geldiğince mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“VERGİMİZİ ÖDEDİK, YATIRIM ALAMADIK”

Tekirdağ’ın yeterli yatırım alamadığına dikkat çeken Aygun; “Tekirdağ’da vergi sıralamasında iyi yerdeyiz. İlk 8’deyiz. Tekirdağ nüfusu 8,5 milyar lira vergi ödemiş pandemide bu 2021’de 14.3 milyar liraya çıkmış. Tekirdağlı hemşerilerim pandemide de çalışarak vergisini ödemiş. Kişi başına 13 bin 929 lira para göndermişiz merkeze. 2021 yılı kişi başına düşen yatırım miktarı ise 364 lira. Burada uçurum var. Tam tamına 364 lira. Yani biz vergi ödüyoruz fakat yatırım alamıyoruz. Ben söylemiyorum, bunlar resmi rakamlar. Demek ki Tekirdağlı hemşerilerim pandemide bile görevini yapmış, vergisini ödemişler fakat yatırım alamadılar. Biz hazırız. Hem Tekirdağ’a hem de Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlarımıza en iyi hizmet için. Artık ayrıştıran değil birleştiren bir yapı ortaya çıkardık. Hep beraber daha da güzel günlerde, demokrasiyi inşa edeceğimiz günlerde siyaset yapacağımız günlere geleceğiz” şeklinde konuştu.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI BENİM MUHATABIM DEĞİL

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş’ın yüzme havuzu ve meydan projeleri ile ilgili yaptığı eleştirilere cevap veren Aygun; “AK Parti İlçe Başkanı benim muhatabım değil. Bakın az önce bir şey söyledim. Tekirdağ’a yatırım yok. Müteahhitlerin hepsi kanun bekliyor. O Çerkezköy’e gelmeyen diğer yatırımlara baksın. Bakın oradaki müteahhitlerin düşmüş olduğu durum ortada. Kim ister ki böyle olmasını? Sıkıntı yaşanacağını biliyoruz. Ama sıkıntı olmadan güzel şeyler ortaya çıkmaz.” ifadelerine yer verdi.

 “SEÇİM YAKIN, BİZ ÇALIŞMAYA, MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Seçimin en kısa sürede yapılması gerektiğini ifade eden Aygun; “Seçim yakın, biz çalışmaya, mücadeleye devam edeceğiz. Ben her yere gidiyorum, geziyorum. Partili, partisiz ayırt etmiyorum. Sadece belli yerlere gitmiyoruz. Her yere gidiyoruz. Kamu kurumları bize ne anlatabilir ki? Biz vatandaşı geziyoruz, onlar ne pişirebiliyorlar evde biz onu soruyoruz. Ailesi, çocuğunu götüremiyor markete, süt ister diye. Süt kaç para olmuş? Yani sıkıntı büyük” ifadelerini kullandı.

“SİZİ DESTEKLİYORUZ”

Aygun, daha sonra CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez ve partililerle birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti. Esnafın, vatandaşların geçim derdinde olduğunu ifade eden Aygun, “Sabır sabır nereye kadar. Burada güzel şeyler yapılıyor. Dün de Kapaklı’nın danışma kurulu toplantısında sizleri model olarak göstermeleri bizleri ayrıca mutlu etti. Çerkezköy’de güzel şeyler yapılıyor ve nüfusu en fazla artan ilçelerden bir tanesi burası. Yatırımlar güzel gidiyor. Sinerji var. Heyecan var ve hizmet aşkı var. Biraz cesaret lazım. İş yaptığınız zaman arkanızdan konuşurlar, eleştirirler. Ama o eleştirilere göğüs gererek ben yapacağım demeli. Çerkezköy’de eskiden kanolar, botlar vardı. Şimdi Allah’a şükür ne kanolar kaldı ne botlar. Yakın zamanda diğer eksiklikler de tamamlanacak. Sadece burası değil tüm Türkiye’de kamu ihalelerinde sıkıntı var. Kimse kestiremiyordu maliyetlerin bu kadar artacağını. Onun için gecikme olabilir. Ama önemli olan iyi niyet ve samimiyet. O konuda sizin yanınızdayız. Sizi destekliyoruz. Sabrın sonu selamettir.” dedi.

“YAPILAN HAKSIZ VE YERSİZ SİYASİ ELEŞTİRİLERE İLLAKİ VERECEK CEVABIMIZ VAR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy 2021 yılı sonu rakamları 197 bin 500 civarına dayandı. Yani yüzde 6,5 büyüme ile Tekirdağ’ın en hızlı büyüyen ilçesi olduk. Rakamlar ortada. Çerkezköy’ün Türkiye ortalamasının çok üstünde, Tekirdağ ortalamasının çok üstünde büyümesi var. Bu büyümeyi planlayarak, hesap ederek yatırımları hedeflemek lazım. Dolayısıyla bizim yapmaya çalıştığımız işlerin temelinde sıkıntılı süreçleri görerek, bunlara göğüs gererek biz bu işlerin altına girdik. Bugün zaman zaman eleştiriler oluyor doğaldır. Eleştiri siyasetin ruhunda var. Ancak şu anda Çerkezköy’de yapılan özellikle alt yapı çalışmaları, 2021 yılında yapılan yağmur suyu çalışmaları yani toprağın altına gömülen çalışmalar var. Alt yapı yatırımları bu anlamda zorlu işler. Atatürk ve Öztrak Caddelerinde yapılan alt yapı yatırımlarını da küçümseyen ifadelerin hepsine verecek cevabımız var. Biz Çerkezköy’ü 195 bine gelen nüfusu, yüzde 6,5 büyümesi ile Çerkezköy zamanında yapılan yani 1990’lı yılların başında yapılan alt yapı çalışmalarından sonra neredeyse bu büyüklükte işler yapılmamıştır. Çerkezköy’ün iki ana damarına böylesi kapsamlı çalışma yapma cesaretiyle yola çıktık. Eleştirilerin farkında olarak çıktık. Dolayısıyla bu nüfusun artık bu alt yapı çalışmalarında, üst yapı çalışmalarında, yerel hedeflerinde, genel hedeflerinde Çerkezköy çok daha hızlı büyüme gerçekleştiriyor. Dolayısıyla herkes hesabını buna göre yapmalı. O yüzden bize ne yaptığımızın farkında olarak yola çıktık. Tabii ki aksamalar, Türkiye’nin geldiği şartlar değişkenlik gösterebiliyor. Biz o değişkenliklere göre yolumuza devam edeceğiz mutlaka. Şu anda yapılan Çerkezköy’ün en kapsamlı çalışmaların bir tanesi. Bugün 2 ana caddede 3 kilometrede 30 kilometre boru değiştirme hedefiyle yola çıktık. İşin neredeyse TESKİ anlamında 15 kilometrelik kısmı bitti. Yani bugün 1,5 kilometre bir mesafede 15 kilometre boru döşüyorsunuz. Bu herhangi bir iş değil. Bu herhangi bir yatırım değil. Dolayısıyla bütün bunlara vatandaşlarımızın işin içeriğini görüp buna göre yorumladığını da farkındayım. O yüzden bu noktadaki haklı eleştirilerin vatandaşlarımızdan gelen haklı eleştirilerin tamamını haklı kabul ediyoruz. Ama yapılan haksız ve yersiz siyasi eleştirilere de illaki verecek cevabımız var. Zamanı, vakti gelecek inşallah bunlarla ilgili konuşma zamanımız gelecek.” dedi. 

STK’LARI ZİYARET ETTİ

Aygun ve beraberindekiler ardından Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Zümbül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Zümbül’e hayırlı olsun dileğinde bulunan Milletvekili Aygun, esnafın sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As’a da hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Aygun, şoför esnafının talep ve sorunlarını dinledi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (1)
Baba Serdar 4 ay önce
Sen kendini bu kadar büyük görme sen hiç bişey değilsin yayınlayın bunu
Namaz Vakti 24 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31