AK Parti ile CHP arasında ‘hediye’ polemiği sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi ile AK Parti arasındaki öğrencilere ‘hediye’ polemiği yapılan karşılıklı açıklamalarla sürüyor. CHP İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tolga Özcan, AK Partili Gençleri yaptıkları eylemi savunmak yerine hedef saptırıp hedef saptırdıklarını söyleyerek “AKP Çerkezköy Gençlik Kolları’nın dergi olarak kamuoyuna açıkladığı olay; sadece ve sadece 'boyama' kitabıdır. Partililerimizin ne dağıttığından bile haberi olmayanlar, afaki yorumlar yaparak, kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır.” İfadelerine yer verdi.

AK Parti ile CHP arasında ‘hediye’ polemiği sürüyor
ÇerkezköyBakış - AK Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında öğrencilere ‘hediye’ polemiği sürüyor.
KARŞILIKLI AÇIKLAMALAR
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, AK Parti İlçe Gençlik Kolları’nın okul ve yurtlarda öğrencilere yönelik gerçekleştirdikleri kıyafet hediyesinin ardından konuyu Meclis’e taşımıştı. Milletvekili Yüceer’in soru önergesine karşılık AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Belediye Meydanı’nda öğrencilere CHP logolu boyama kitabı hediye ettiklerini söyleyerek, Milletvekili Yüceer’den boyama kitabı dağımı konusunda da aynı duyarlılığı beklediklerini ifade etmişti.  
ÖĞRENCİLERİMİZİ SİYASETE ALET ETMEDİK
CHP Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tansu Altınel, önceki akşam saat 20.30’da İlçe Teşkilatı’nda yaptığı basın açıklamasında Danyeli’ye cevap verdi. Basın açıklamasını İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tolga Özcan’ın okudu. Özcan, ‘CHP olarak biz, ne Devletin kurumu olan okulları siyasi karargah, ne de öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul yöneticilerini bir propaganda aracı olarak görüyoruz.’ diyerek “Anayasamızın 42. maddesinde de belirtildiği gibi ‘Eğitim ve öğretim kurumlarında sadece eğitim, öğretim, araştırma ve inceleme ile ilgili faaliyetler yürütülür’. Bu bilinçle biz okulları ve henüz eğitim hayatına yeni başlamış taze fidanlarımız olan öğrencilerimizi siyasete alet etmedik, etmeyeceğiz.  Öğrencilerimizi siyasi olarak istismar etmeye hiç kimsenin hakkı yok.”  İfadelerine yer verildi.banner287
“BİZ ŞOV HALİNE GETİRMEDİK’’
Boyama kitabı dağıtma etkinliğini şov haline getirmediklerini söyleyen Özcan şöyle devam etti: “Biz parti logosunun bulunduğu bir poşet içinde ‘hediye’ dağıtmadık. Bunu siyasi bir şov haline dönüştürerek fotoğraflamak, Çerkezköy'e hatta Tekirdağ'a duyurmak için basını çağırmadık. Yanımıza yöneticilerimizi de alarak ilköğretim çağındaki öğrencilerimizin duygularını hiçe saymadık. Kurumları devreye sokup, fakir-zengin öğrenci belirlemesini istemedik. Bizler mektubunuzda öğrenci kardeşlerimize haddinizi bilin gibi gözdağı verici kelimeler kullanmayız çünkü sizlerle aynı zihniyette değiliz. Bir şeye ihtiyacınız olduğunda ‘bizi arayın’ diye parti telefon numaralarımızı vermedik. Arkadaşlarının önünde öğrenci kardeşlerimizi küçük düşürmeyiz, onları rencide edecek hiçbir şey yapmayız. Biz tören alanında, altını çizerek bir kez daha söylüyoruz 'boyama kitabı' dağıtırken zengin-fakir diye bir ayrım yapmadık. Biz sadece Atatürk'ün partisi olarak Atamız'ın çocuklara emanet ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ruhuna uygun bir şekilde öğrenci kardeşlerimizi sevindirmek için boyama kitabı dağıttık.”
“SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ’’
AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli’nin açıklamalarına istinaden AK Parti’yi suçluluk psikolojisiyle hareket edip hedef saptırdığını belirten Özcan “Kendi yapmış oldukları eylemi savunmak yerine her zaman olduğu gibi hedef saptırarak, yine partimizi suçlayıcı, karalayıcı, basit bir siyaset izlemeyi tercih ediyorlar. Öncelikle şunu açıklığa kavuşturmakta yarar var. AKP Çerkezköy Gençlik Kolları’nın dergi olarak kamuoyuna açıkladığı olay; sadece ve sadece 'boyama' kitabıdır. Partililerimizin ne dağıttığından bile haberi olmayanlar, afaki yorumlar yaparak, kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır. Yaptığı açıklamada bile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'ndaki ‘Ulusal Egemenlik’ ifadesini kullanmayan bir AKP'li yöneticiden de ancak bu açıklama beklenebilirdi.” İfadelerine yer verdi.
BOYAMA KİTAPLARINI AK PARTİ’YE GÖNDERECEKLER
CHP Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tansu Altınel, AK Parti Gençlik Kollarına dergi ile boyama kitabı arasındaki farkı anlamaları için bir boyama kitabı göndereceklerini söyleyerek boyama kitaplarını açarak basın mensuplarına gösterdiler.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
chpli
chpli - 6 yıl Önce

allah aşkına ha dergi ha boyama kitabı mesele üstünde akplilerin yaptığı gibi sizinde logo bulundurmanız.bu açıklamayla rezil ettiniz kendinizi ..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510