AK Parti’den sandık görevlilerine eğitim

Seçime 1 hafta kala AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde sandık görevlilerine yönelik eğitim toplantısı düzenlendi. Kahvaltılı eğitim toplantısında sandık görevlilerine seçim günü yapması gerekenler örneklerle anlatıldı.

AK Parti’den sandık görevlilerine eğitim
Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde sandık görevlilerine yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Lemar Düğün Salonu’nda dün saat 09.00’da düzenlenen kahvaltılı programa AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve ayını zamanda milletvekili adayları Mustafa Yel ile Ayşe Doğan, Milletvekili Adayları Metin Akgün, Ali Gümüş, Ömer Karadeniz ve Adnan Argan, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nesibe Ünal,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Güneş, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Tekirdağ eski İl Başkanlarından Ahmet Kambur, AK Parti Tekirdağ eski milletvekillerinden T.Ziyaeddin Akbulut, Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe eski Başkanları, İl Genel Meclisi eski Başkanı Halil Çelik, sandık görevlileri, partililer ile çok sayıda davetli katıldı.
“KALAN SÜREYİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELİYİZ”
Kahvaltı sonrasında 1 Kasım Pazar günü yapılacak olan seçimlerde görev alacak sandık görevlilerine yönelik bir eğitim düzenlendi. Eğitimde görevlilerin hakları ile seçim günü yapması gereken çalışmalar anlatıldı. Programın açılış konuşmasını AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Abdullah Öğe tüm katılımcılara teşekkür etti. Sözü 1 Kasım seçimlerine getiren Öğe “Bu sabah kahvaltısında bir araya gelme mutluluğunu yaşıyoruz. 1 Kasım’da da ülkemizin için çok önemli bir seçime gireceğiz. İnşallah 2 Kasım günü AK Partili bir Türkiye’ye iyi bir şekilde uyanabilmek için kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirip, seçim günü de görevimizi yerine getirmeliyiz” dedi.
“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Hedeflerinin Çerkezköy’de AK Parti’nin oy oranını en üst seviyeye çıkararak iktidara katkı sunmak olduğunu belirten Başkan Öğe: “Bunu da hep birlikte başaracağız. AK Parti’nin en üst kademesinden en alttaki kademesine kadar birlik ve bütünlük içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmamız halinde hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu. 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında çok şeyin konuşulup, anlatıldığını kaydeden Öğe “1 Kasım seçimleri için olduğu gibi, daha önce hazırlandığımız 7 Haziran seçimleri için de tüm milletvekili adayları ve partililer olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Kapı kapı dolaşıp ulaşabildiğimiz kadar vatandaşımıza ulaşmaya çalıştık. Ancak milletvekili adaylarımız ve bizlerin çalışması seçim kazanmak için yeterli gelmiyor. Bu mücadeleye sandık görevlilerinin de seçim günü aynı şekilde çalışmalarıyla katkı sağlaması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
“SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ”
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Öğe, konuşmasının son bölümünde seçimin sandıkta kazanılacağına vurgu yaparak şunları söyledi: “1 Kasım günü sandıklara sahip çıkacağız. Artık seçimlere 1 hafta kaldı. Bu süre içerisinde ulaşabildiğimiz kadar kişiye ulaşıp, bir oy daha alabilirsek başarıdır’ anlayışı ile hareket edeceğiz. Bu çalışmada bizler birilerini suçlama durumunda değiliz, sorumluluğumuz yapılanları anlatmaktan ibarettir.”
ARGAN: HEDEF YENİDEN AK PARTİ İKTİDARI
İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşması sonrasında AK Parti Tekirdağ 6.Sıra Milletvekili Adayı Adnan Argan konuştu. Konuşmasında kahvaltı programına katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek programa ev sahipliği yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi’ne teşekkür eden Adnan Argan “Bugün burada sizlere öğretebileceğimiz bir şey yok. Sizlerden öğreneceğimiz çok şey bulunuyor. Bizler de Çerkezköy ve Kapaklı teşkilatları gibi birinci olsak diye düşünüyoruz. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinde de AK Parti burada birinci parti olacaktır. Bu katkılarla birlikte ülkemizde yeniden bir AK Parti iktidarı oluşacağına inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.
“AK PARTİ EN’LERİN PARTİSİDİR”
Adnan Argan’ın ardından AK Parti Tekirdağ 5.Sıra Milletvekili Adayı Ömer Karadeniz konuştu. Konuşmasına Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ isimli şiirini okuyarak başlayan Karadeniz, AK Parti iktidarı öncesinde ülkenin siyasi ve ekonomik tablosu ile ilgili genel bilgiler verdi. AK Parti iktidarı öncesinde ülkenin hem siyasi yapısı hem de ekonomik yapısı ile uçurumun kenarında bulunduğunu söyleyen Karadeniz “Ülkede koalisyon vardı, ancak ülke yönetilemiyordu. Koalisyon seçim kararı alarak bir anlamda sorumluluk almaktan kaçtı. AK Parti ülkeyi her anlamıyla uçurumun kenarından alarak dünyanın en büyük 17.ekonomisi haline getirdi. AK Parti iktidarının 13 yıllık döneminde Cumhuriyet döneminde yapılamayanların daha büyüğü yapılmıştır. AK Parti iktidarı döneminde her zaman en’lerin partisi olmuştur, inşallah 1 Kasım seçimleri sonrasında en’lerin partisi olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.
“HALKIMIZ AK PARTİ’DEN VAZGEÇMEDİ”
1 Kasım’da Türkiye’nin önünde kritik bir seçim olduğunu söyleyen Karadeniz, tek hedeflerinin önceki dönemlerde olduğu gibi AK Parti’nin tek başına iktidarı olduğunu belirtti. Karadeniz şöyle devam etti: “7 Haziran seçimlerinde AK Parti yüzde 41 oy oranıyla birinci parti olmuştur. Halkımız AK Parti’den yine vazgeçmedi, sadece ikaz etti. Biz de bu ikazları göz önünde bulundurarak yeniden milletimize gidiyoruz. İnşallah 1 Kasım’dan çıkacak sonuçlarla yeniden AK Parti iktidarı oluşacaktır”
“AK PARTİ TÜRKİYE’NİN UMUDUDUR”
AK Parti’nin Türkiye’nin umudu olduğunu kaydeden Karadeniz “AK Parti Türkiye’nin ümididir, partisidir. AK Parti kuzeyin de güneyin de doğunun da batının da partisidir. AK Parti Türk’ün de Kürt’ün de Laz’ın da Pomağın da partisidir.” Dedi. Muhalefet partilerine eleştirilerde bulunarak sözlerini sürdüren Karadeniz “CHP, sahil partisidir. MHP orta Anadolu partisidir. HDP ise bir bölgenin partisidir. Ancak, AK Parti tespihin şirazesi, ipidir. Türkiye partisidir.” İfadelerine yer verdi.
banner287
“SANDIKLAR DEMOKRASİNİN NAMUSUDUR”
Seçimlerin kazanılmasında olmazsa olmazlardan birinin de sandıklara sahip çıkmak olduğunu belirten Ömer Karadeniz, 2014 seçimlerindeki Kapaklı’dan Belediye Başkan Adaylığını hatırlatarak “Sandıklar demokrasinin namusudur. 2014 yerel seçimlerinde yaklaşık 3 bin oy geçersiz sayıldı. Geçersiz oyların dağılımına baktığımızda geçersiz oyların AK Parti olarak yüksek oy aldığımız sandıklardan çıktığını müşahade etti. Bunun için sandıklara sahip çıkmalıyız, sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.” dedi.
“BİRLİKTE EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ”
Ömer Karadeniz konuşmasının son bölümünde seçimlerin önemine vurdu yaparak, aday sıralaması nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere değindi. Karadeniz konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Benim için ‘Seni kullanıyorlar, dolgu malzemesi yapıyorlar’ şeklimde konuşuyorlar. Ben de onlara diyorum ki, beni kullanmaları için buradayım, en iyi dolgu malzemesi olmak için çalışıyorum. Bu ülkede asfalta da stabilizeye de dolgu malzemesine de ihtiyaç var. Birlikte inşallah AK Parti’yi yeniden iktidara taşıyacağız”
GÜMÜŞ: KALAN ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ     
Programa AK Parti 4.sıra Milletvekili Adayı Ali Gümüş’ün konuşmasıyla devam edildi. Ali Gümüş, Pazar günü yapılacak seçimlere kadar zamanı iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyerek “Herkesin çalışmasına ve gayretine ihtiyacımız var. 1 Kasım seçimleri için Çerkezköy’e, Tekirdağ’a ve ülkemize güveniyoruz” dedi.
AKGÜN: DAHA BÜYÜK BİR HEYECAN GÖRÜYORUM
AK Parti Tekirdağ 3.Sıra Milletvekili Adayı Metin Akgün, yaptığı konuşmada kahvaltı organizasyonu nedeniyle AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Aynı salonda 2011 yılında düzenlenen benzer bir programa daha katıldığını hatırlayan Akgün “Ancak o gün ile bugünü karşılaştırdığımda heyecanın bugün daha büyük olduğunu görüyorum. İnşallah 1 Kasım günü Çerkezköy, Tekirdağ ve ülkemizin dört bir tarafı yeniden AK Parti diyecektir” dedi. Seçime kalan sayılı günleri en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade eden Akgün “Seçime 7 gün kaldı. Kalan sürede ulaşabileceğimiz kadar kişiye ulaşarak, en yüksek oy oranını yakalamalıyız” diye konuştu.
DOĞAN: GÖREVİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMALIYIZ
AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve aynı zamanda 2.Sıra Milletvekili Adayı Dt.Ayşe Doğan da kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade etti. Ömer Karadeniz’in konuşmasına atıfta bulunarak ‘Birlik ve beraberlik için 3 de, 4 de, 5 de milletvekili çıkarırız’ şeklinde konuşan Doğan “Sandıklarımıza sahip çıkacağız. Gün boyunca sandık görevlilerimiz, görevlerinin gerektirdiği tüm çalışmayı yerine getirmelidirler. Bugün Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımızın ülkemizi daha ileriye götürmek için verdikleri mücadeleleri görüyoruz. Bizler de bu mücadeleye katkı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yerine getirmeliyiz. İnşallah oy oranımızı yüzde 50’in üzerine taşıyarak, ülkemizin geleceğine katkı sunmuş olacağız” ifadelerine yer verdi.
MUSTAFA YEL: HALKIMIZ AK PARTİ’Yİ İKTİDAR İSTİYOR
AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve 1.Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Yel konuşmasında, AK Parti’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için çalıştığını söyledi. 7 Haziran seçim sonuçlarını yol kazasına benzeten Mustafa Yel “Şimdiye kadar yapılan hizmetler ortada, herkes tarafından görülüyor. 1 Kasım seçimleri için yaptığımız çalışmalarda çok olumlu mesajlar alıyoruz. Halkımız yeniden AK Parti’yi tek başına iktidar istiyor. Kaldığımız yerden AK Parti filminin sürmesi için 1 haftamız kaldı. İnşallah milletimize hak ettiği hizmeti sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
“YÜKSEK İDEALLER İÇİN SİYASET YAPIYORUZ”
Programda son konuşmayı AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay yaptı. Katılımcıları selamlayarak programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti anlayan Ahmet Akçay sözü 1 Kasım seçimlerine getirdi. Siyasetin ya yüksek idealler ya da yakın menfaatler için yapıldığını belirten İl Başkanı Akçay “Biz siyaseti yüksek idealler için yapıyoruz. Milletimizin bir emanet var. Bu sancaktarlık adına siyaset yapmaya devam edeceğiz. Halkımızın sesini duyarak istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ”
“HİÇ BİR OYU ZAYİ ETMEYECEĞİZ”
Seçime artık sayı günler kaldığını kaydeden Akçay “Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirip çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. 1 Kasım günü de çalışacağız. Oylar sandığa girip, tutanağa yazılmadığı sürece bir anlam ifade etmiyor. Bunun için her hangi bir oyun zayi olmaması için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. İnşallah bu birlik ve beraberlikle 2 Kasım sabahına huzurlu uyanacağız” diye konuştu. Konuşmaların sonrasında birlik ve beraberlik fotoğrafı verildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 14:30

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Faruk
Ömer Faruk - 3 yıl Önce

Biz sırtımızı önce ALLAH'a sonra HALKA dayamışız..EvelAllah hayırlı bir netice çıkacaktır...Allah yardımcınız olsun....

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306