AK Parti’nin kapısı herkese açıktır

Kıraathane ziyaretinde konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti’nin milletin sıkıntılarını çözmek için kurulduğunu söyleyerek “Bu sebeple her zaman halkla iç içe olmaya, halkımızın sorunlarını dinleyerek çözmeye çalışıyoruz. Kapımız herkese açıktır. Hiçbir ayrım yapmadan bütün halkımızı Ak Parti çatısı altında birleşmeye çağırıyoruz.’’ dedi.

AK Parti’nin kapısı herkese açıktır
ÇerkezköyBakış - Kıraathane ziyaretlerini sürdüren AK Partililerin son durağı Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İnan Sokak’ta kıraathaneler oldu.
ZİYARETLER SÜRÜYOR
Önceki akşam saat 19.30’da gerçekleştirilen ziyarette AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Gökhan İnce ile Habip Bilgin, İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca ile Abdurrahman Çiçek, Belediye Meclis Üyeleri Hasan İşcan ile Behçet Güven, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli ile partililer katıldı. Dinar Kıraathanesi ile başlayan ziyaretlerde Ak Parti’nin icraatları anlatılarak vatandaşlardan gelen sorular yanıtlandı.
“AK PARTİ MİLLET İÇİN KURULMUŞTUR’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti’nin milletin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulduğunu söyleyerek “Bu sebeple her zaman milletle iç içe olmaya, halkımızın sorunlarını dinlemeye ve çözümlemeye çalışıyoruz. Biz sadece seçim zamanı bu ziyaretlerimizi gerçekleştirmiyoruz. Çerkezköy’de sürekli vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz.” Dedi.
“BÜYÜKŞEHİR BÜTÇEMİZİ 2 KATINA ÇIKARACAK’’
Büyükşehir’in Çerkezköy'e katkısının ne olacağını yönündeki soruya  “Büyükşehrin en büyük katkısı bütçeye olacak. En az belediye bütçesi ikiye katlanacak. Birçok hizmet ilçe belediyelerden alınarak, büyükşehir belediyesine verilecek. Bütçede kalan para da Çerkezköy’ün hizmetinde harcanacak’’ şeklinde cevap verdi.
“MODERN ULAŞIM AĞIMIZ OLACAK’’
Demirbağ, Büyükşehir olduktan sonra Tekirdağ ili içinde modern bir ulaşım ağının olacağını söyleyerek  “Çerkezköy'de de bu çalışmalar sonuçlandı. Engelli vatandaşlarımızın da rahatça kullanabileceği 4 araç ulaşım ağımıza katıldı. Yılsonuna kadar bütün araçlarımız tek tip ve 25 kişilik olacak. Şehirlerarası otobüs firmalarının fiyat tarifesi için yapacağımız hiçbir şey yok. Belediye başkanımızın da söylediği gibi biz buraya farklı firmaların gelmesini her zaman destekledik.  Yeni bir otogar inşa ediliyor, burada birçok firmanın yer almasını isteriz.  Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Daha önce bazı firmalar geldi ama en fazla 3 ay kalabildiler.” İfadelerine yer verdi.
“PARK SORUNU ÇÖZÜLECEK’’
Park sorunu ile ilgili sorunun sürücülerden kaynaklandığını belirten İlçe başkanı Demirbağ, ”Caddeler üzerinde park sorununu çözeceğiz. Ancak sokak aralarında evlerinin önüne park eden araçlara bir şey yapamayız. Bilinmesini isterim ki nüfusla birlikte Çerkezköy'de araç sayısı da artıyor. Sürücüler de araçlarını tehlike arz etmeyecek şekilde park etmeleri gerekir.” Dedi.
“SMS SİSTEMİNE GEÇİLECEK’’
Çerkezköy genelindeki ses sistemine yönelik bir soruya ise Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce cevap verdi. İnce, ses sisteminin artık ihtiyacı karşılayamadığını ifade ederek “Çerkezköy’ün dört bir tarafına ulaşamıyoruz, bundan dolayı da bir hayli şikayet alıyoruz. Mesajları,SMS yoluyla cep telefonlarına göndermek için bir çalışma yapıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Yetkili firmayla imzalar atıldı. En kısa zamanda bu sistem devreye girecek.” şeklinde konuştu.
“BİZLERE BİLDİRİN’’
Vatandaşlardan gelen iskânı olmayan meskenlerde ucuz su kullandığı yönündeki iddialara cevap veren Gökhan İnce şunları söyledi: “Bize bildirilen iskânı olan yapıları mesken olarak değerlendiriyoruz, su fiyatlarını bunun üzerinden tarifelendiriyoruz. Eğer iskânı olmadan mesken olarak su tarifesini kullanan yapılar varsa, bunu bize bildirin biz de gerekli cezai işlemleri gerçekleştirelim. Halkımızdan da alacakları evin iskânlı olup olmadığına dikkat etmelerini istiyoruz.’’
ESNAFLAR DA ZİYARET EDİLDİ
Dinar Kıraathanesi sonrasında Genç Kıraathanesi, Çerkezköy Yardımlaşma ve Dayanışma Lokali ile birlikte çevre esnafı da ziyaret eden Ak Parti heyeti burada vatandaşları dinledikten sonra ziyareti sonlandırdı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

helal sana tüpçü...seni belediya başkanı yapmalılar..sahi senin eğitimin ne?böyle her konuda ahkam kestiğine göre...

çerkezli
çerkezli - 6 yıl Önce

bu d.p.liler niye öyle üvey evlet gibi.partiye yamanmışlar....birer meclis üyeliği kaparlar artık..

O nasil is?
O nasil is? - 6 yıl Önce

madem kapi herkese acik mandali o kapiya genis mi geliyor? cok mu kilolu? irfan mandaliyi da alsaniza.

Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

kahveyi full doldurmuşsunuz ortada vatandaş falan yok kendi kendinize beyanat verip gazetecilere yazdırıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510