Allah aşkına: Yakın artık gemileri

Siyonist İsrail Devleti’nin ölüm kustuğu Gazze’ye dikkat çekmek için eylem yapan Çerkezköy Genç Erzurumlular Derneği, İslam Dünyası’na çağrıda bulundu. Gazze’deki katliamın, İnsan Hakları Havariliği yapan Avrupa ülkeleri ve ABD’nin gizli desteği ile gerçekleştiğini vurgulayan Dernek Başkanı İlyas Akın “Ey İslam ülkeleri, Gazze’deki katliamın durması için, kanla beslenen Avrupa ve Amerika’dan medet beklemeyin. Allah aşkına yakın artık şu gemileri.” Çağrısında bulunurken, eyleme katılan genç Erzurumlular ‘Filistin için ölmeye hazırız’ pankartı açtı

Allah aşkına: Yakın artık gemileri
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Meydanı’nda eylem yapıp basın toplantısı düzenleyen Çerkezköy Genç Erzurumlular Derneği üyeleri, İslam ülkelerini silkinmeye ve Gazze’deki katliama tavır almaya çağırdı.
Filistin’de hayatını kaybeden şehitler için okunan duaların ardından açıklama yapan Çerkezköy Genç Erzurumlular Derneği Başkanı İlyas Akın, “Gazze’de hergün onlarca çocuk, İsrail bombardımanıyla  ölüyor, Taksim’den 9 saat canlı yayın yapan CNN Türk, bu insanlar katledilirken neredesin. Kanla beslenen ve kendilerini insan hakları savunucusu olarak gören Avrupa, insanlara katliam yapılıyor neredesin. Ey Avrupa, okyanusta mahsur kalan balina için dünyayı ayağa kaldıran insanlar sizler değil miydiniz. Türkiye’de tek görevi halkı korumak olan polisin ‘halkına su sıkıyor’ diye Türkiye’de katliam yapıyor naraları atan siz değil miydiniz. Niye şimdi kılınız kıpırdamıyor.” diye konuştu.
“ALLAH RIZASI İÇİN UYANIN”
Filistin’de, Gazze’de, Arakan’da Kerkük’te ve Musul’da Müslümanlara katliam yapılırken zulme sessiz kalan İslam Ülekeleri’ne de aynı sitemi yapan Akın “Ben Müslümanım diyen Müslümanlar, Müslüman devlet büyükleri Allah rızası için gemileri yakın artık. Allah yarın bu katliamın sebebi olarak Müslümanların sessiz kalmalarını, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyen Müslümanlardan soracak. Ey Müslümanlar, iki yüzlü Avrupa’dan iki yüzlü batıdan, iki yüzlü Hristiyanlardan, iki yüzlü Ermenilerden, iki yüzlü Yahudilerden ve iki yüzlü çıkarcı Müslümanlardan medet ummayın ve artık Allah rızası için uyanın. Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır diyen peygamberimizin bedduasına maruz kalmayın. Bugün bu iki yüzlülere, bu katil ve soysuzlara sessiz kalırsanız yarın aynı şeyleri siz de yaşayacaksınız.” dedi.


banner287

‘TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRANLAR NEREDE’
Gezi olaylarında Türkiye’yi ayağa kaldıranların, Gazze için aynı duyarlılığı göstermediğine dikkat çeken  İlyas Akın “14-15 ağaç için Türkiye’yi ayağa kaldıranlar, sizin için, katliama uğrayan Müslümanların korunmaya çalışılan ağaç kadar değerleri yok mu? Niye bu insanlar için eylem yapıp sokaklara dökülmüyorsunuz. Bu insanlar için sokaklara dökülürseniz tüm insanlık sizinle beraber olur ve sizleri alnınızdan öperler. Dünyanın birçok yerinde ölenler neden hep Müslümanlar oluyor. Unutmayın kardeşi, anası, babası katledilen bir insanın ahı sizi rahat bırakmaz. Bugün sessiz kaldığınız, görmezden geldiğiniz bu katliamların ahı sizi rahat bırakmayacaktır” açıklamasında bulundu.
“YAHUDİLERİN GAZZE’DEN ELİNİ ÇEKMESİNİ İSTİYORUZ”
Ramazan ayının rahmet ve mağfiret ayı olduğunu sözlerine ekleyen Akın, şunları söyledi; “Bizler evimizde rahat bir şekilde orucumuzu açıyor, sahura ise davullar eşliğinde kalkıyoruz. Filistin bombalarla yatıp kalkıyor kanayan yaramız Gazze, çoluk çocuk demeden bombalanıyor. Artık uyanma zamanı gelmedi mi? Cihatsa cihat olmalı, Gazze ağlıyor İslam alemi uyumaya devam ediyor. Bugün Filistin yarın Türkiye artık Yahudilerin Gazze’den elini çekmesini istiyoruz. Küffara destek çıkan oluyor da Gazze’ye niye sahip çıkmıyoruz. Gazze’de çocuklar yetim, babalar acılı, anneler çaresiz. Allah zalimin zulmünü yarına bırakır ama yanına bırakmaz. Unutmayalım ki haksızlığa göz yuman haksızlığı yapan gibidir. Elhamdülillah biz haksızlığa göz yummayacağız.” Program, Kur’an tilaveti ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 16:47

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
bütün gemiler yakılsın
bütün gemiler yakılsın - 5 yıl Önce

önce tayyibin oğluna ait olanlar israille ticareti kessinler, sonra kalan gemileri de yakarız.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306