Amasyalılar'dan Çanakkale çıkarması

Çerkezköy’de faaliyet gösteren Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi tarafından üyelerine yönelik Çanakkale gezisi düzenlendi. Dernek yönetimi ve üyeler, rehber eşliğinde Çanakkale’de tarihi yerleri gezme imkanı buldu.

Amasyalılar'dan Çanakkale çıkarması
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi tarafından geçtiğimiz günlerde dernek üyelerine yönelik Çanakkale Gezisi düzenledi.

ÇANAKKALE GEZİSİ DÜZENLENDİ

banner287

Gezide dernek üyeleri Çanakkale’nin tarihi yerlerini ziyaret ederek Çerkezköy’e döndü. Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Çelik,  tarihimizde çok önemli bir yeri olan ve 250 bin vatan evladının şehit olduğu tarihi yarımadayı Çerkezköy’de yaşayan dernek üyelerinin görmesi, bu eşsiz zaferin nasıl kazanıldığını idrak etmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizin hangi şartlar altında düşmana ‘Dur’ dediğini, Türk Askeri’nin Çanakkale’yi nasıl geçilmez yaptığını yerinde görmesi için dernek üyelerine yönelik Çanakkale gezisi düzenlediklerini söyledi.
Dernek üyeleri için çeşitli kültürel faaliyetler düzenlemeye devam edeceklerini söyleyen Çelik, bu zaman kadar olduğu gibi bundan sonra faaliyetlere devam edeceklerini belirtti.  Çelik, Çanakkale’ye düzenlenen geziye katılanların ecdanın kahramanlık destanı yazdığı yerleri tek tek gezdiğini ifade ederek “Herkesin Çanakkale’yi ziyaret edip, tarihi yerleri görmesi gerekir. Gezi için bizlere 2 otobüs tahsis eden Kapaklı Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’ya teşekkür ederiz” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 20:14

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510