Apartmanlar çocuk okutacak

100. Yıl ve Değirmenaltı Muhtarlıklarınca başlatılacak uygulamaSüleymanpaşa’da okuyan öğrencilerin yüzünü güldürecek. “APARTMANLAR ÇOCUK OKUTUYOR” isimli proje ile toplum gönüllülerince tespit edilecek öğrenci, çocuk ve gençlerin apartmanlarca okutulması hedefleniyor.

Apartmanlar çocuk okutacak
Çerkezköy Bakış - 100. Yıl ve Değirmenaltı Muhtarlıklarınca başlatılacak uygulamaSüleymanpaşa’da okuyan öğrencilerin yüzünü güldürecek. “APARTMANLAR ÇOCUK OKUTUYOR” isimli proje ile toplum gönüllülerince tespit edilecek öğrenci, çocuk ve gençlerin apartmanlarca okutulması hedefleniyor.
HER ÖĞRENCİNİN BİR APARTMANI, HER APARTMANIN BİR ÖĞRENCİSİ OLACAK
banner287
Gönüllü dairelerin tespitiyle başlanacak proje ile bir veya birden fazla çocuk ve gencin eğitim giderlerinin sağlanması öngörülüyor. Apartmanlarda gönüllü daire sakinlerinden her ay sembolik bir rakam toplanarak uygulanacak projede, toplanacak rakamla kaç öğrencinin okutulacağı belirlenecek.
Proje bazında 100. Yıl muhtarı Ali Rıza Açıkgöz ve Değirmenaltı Muhtarı Hüseyin Güneş’ le makamında görüşen Başkan Eşkinat, projenin iki mahallede başlayacağını daha sonra diğer mahallelere de geçmeyi planladıklarını, yapılacak katkı sayesindeSüleymanpaşada eğitimde okuyamayan çocuk kalmayacağının altını çizdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 15:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510