Atatürk Caddesi ışıl ışıl olacak

Nisan ayında başlaması planlanan çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Meydanı ile Altıyol Kavşağı arasında kalan Yarımoğlu, Nar, Sülün, Mehtap, Rüya, Güven ile Biryol Sokak, yeni bir görünüme kavuşturulacak. Çalışmalar çerçevesinde sağlı sollu kaldırım çalışmalarının yanı sıra, ara sokaklarda açık ve kapaklı otoparklar, alt yapı çalışmaları, yağmur suyu kanalları, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları yapılacak.

Atatürk Caddesi ışıl ışıl olacak
ÇerkezköyBakış - Nisan ayında başlaması planlanan çalışmalar kapsamında Yarımoğlu, Nar, Sülün, Mehtap, Rüya, Güven ve Biryol sokakları yeni bir çehre kazanacak.  
ALT YAPI SİSTEMLERİ KOMPLE ELDEN GEÇECEK
Atatürk Caddesi yeni hazırlanan proje kapsamında yeni bir görünüme kavuşacak. Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, projesi tamamlanan çalışmalar kapsamında Cumhuriyet meydanı ile Altıyol kavşağı arasında kalan kısımda sağlı sollu kaldırım çalışmalarının yanı sıra, ara sokaklarda açık ve kapaklı otopark, alt yapı çalışmalarının tamamı ile yağmur suyu kanalları, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları yapılacak
KAPALI OTOPARK ÜZERİ YEŞİL ALAN OLACAK
banner287
Yapılacak çalışmalar kapsamında çalışmalarla birlikte bölgede kalan alt yapının tamamen elden geçirileceği ifade eden yetkililer “Kaldırım çalışmaları yapılacak olan tüm alanların alt yapısını tamamen elden geçirerek, çift taraflı yağmur suyu kanallarını yenileyeceğiz. Yapılacak sistemlerle artık her şey kalıcı olacak. Yarımoğlu, Nar, Sülün, Mehtap, Rüya, Güven ve Biryol Sokakta, Edip sokakta yapılan çalışmaların benzeri bu sokaklarda yapılacak. Açık ve kapalı otoparklarla park sorunlarına önemli ölçüde katkı sağlayacağız. Güven Sokak üzerinde yapılacak olan kapalı otoparkın üzeri komple yeşil alan olarak kullanılacak. Biryol sokak ve altı yol kavşağı köşesinde kalan öztrak caddesi kısmına yapılacak olan açık otoparklarla da Çerkezköylülere rahat bir nefes aldıracağız” ifadelerini kullandılar.
ÇERKEZKÖY YENİ BİR YÜZE KAVUŞUYOR
Hedeflenen projenin ihale çalışması hakkında da bilgi veren Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Yapılacak olan çalışmanın projeleri hazırlandı ve Elektronik Kamu Alımları Platformu'na girildi. Birkaç hafta içinde de projemizin ihale tarihi belli olacak. Nisan ayında başlamayı planladığımız çalışmaları Ramazan ayına kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Tüm çalışmalarımız bittikten sonra da Çerkezköylülerin ferah bir ortamda gezerek dolaşmalarını sağlayacak güzel bir çalışmaya imza atmış olacağız. Özellikle kapalı otopark alanının etrafında ramazan ayı için kurulacak alanlarla da Çerkezköy’e yeni bir çehre katmış olacağız” şeklinde konuştular.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf
Esnaf - 6 yıl Önce

sizin basına verdiğiniz beyanatların hepsi boş ve fos çıkıyor. siz süper olacak diyorsunuz bunun meali ve tecrübelerimizden öğrendiğimiz; biz bittik yollar berbat olacak şimdiki hale şükredeceğiz demek. vatqandaşların sizede yaptığınız işede işi yapan ustayı seçme yeteneğinize de zırnık kadar güveni yok. kendinizden çok eminseniz buyrun yapacağınız işleri kendinize zimmetleyin, ihale kanununun falan sırtına atıp yatağınıza rahat rahat yatmayın.

derviş enes kır
derviş enes kır - 6 yıl Önce

yapılan, yapılacak olan her şey güzel olması için yapılır.inşallah çok güzel olur.yakışır.

halk
halk - 6 yıl Önce

var olanı yok etmeyinde son 3 senedir köşemdeki kaldırımlar 20 kez yenilendi ama hiçbiri bir halta yaramadı

Vahdet akın
Vahdet akın - 6 yıl Önce

çalışmaları taktirle karşılıyorum

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306