Atatürk İÖO sonradan açıldı: 3-1

Erkekler Bölgesel Voleybol Ligi’nde mücadele eden Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı, Tekirdağ temsilcisi Sağlamtaşspor’u ilk seti kaybetmesine rağmen 4 set sonunda 3-1 yenerek yoluna devam etti. Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı bu sonuçla grup elemelerini galibiyetle, grubun zirvesinde tamamladı.

Atatürk İÖO sonradan açıldı: 3-1
ÇerkezköyBakış - Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı grup elemelerindeki son maçında Sağlamtaşspor’u 3-1 mağlup etti.
İLK SETİ KAYBETTİ
Çerkezköy Spor Salonu’nda önceki gün oynanan karşılaşma saat 14.00’da başladı.
Mücadelede ilk sette basit hatalarla rakibinde kolay sayı şansı veren temsilcimiz seti 25-12 yenik kapattı. Maçın ikinci setine ise yine rakip takım Sağlamtaşspor etkili başlarken ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Teknik mola sonrasında Ender Kaba’nın etkili smaçlarıyla oyunda kalmaya çalışan ekibimiz 10-10 luk eşitliği sağladı.  Sonrasında oyunda etkili smaçlarla etkili olan Sağlamtaşspor 14-11 üstünlüğünü korudu ve ikinci teknik molaya da 16-13 önde girdi.
SKORA DENGE GELDİ
İkinci teknik mola sonrası etkili olmaya devam eden Sağlamtaşspor servis atışlarından kazandığı basit sayılarla 20-17 öne geçti. Bu andan itibaren üstünlüğü ele alan ve rakibe kolay sayı şansı vermeyen ekibimiz Ender Kaba ve Tahsin Başoğlu’nun etkili smaçlarıyla Sağlamtaşspor savunmasına zor anlar yaşattı. Maçta 20-20 eşitliği sağlayan, set sonuna doğru da etkili oyununu sürdüren ekibimiz seti 25-21 kazanarak setlerde 1-1 eşitliği sağladı.

banner287


SAĞLAMTAŞ ZOR ANLAR YAŞADI
Maçın 3. setine karşılıklı basit hatalarla girilirken ekibimiz rakibin mental eksikliğinden de faydalanıp Sunay Çavuşoğlu ve Ulaş Aktaş ile oyunun kontrolünü ele aldı.  Farkı açmaya başlayan ekibimiz ilk teknik molaya 8-5 öne geçti. Teknik mola dönüşü oyunda etkili olan Sağlamtaşspor maçta 8-8 lik eşitliği sağladı.  Mücadelenin ilerleyen anlarında oyundan düşmeye başlayan Sağlamtaşspor’un yaptığı basit hatalardan faydalanan ekibimiz ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. Setin son anlarında çekişmeli bir mücadele yaşanırken iki tarafta savunma yapmakta zorlandı. Son olarak setin sonlarına doğru konsantrasyonunu kaybetmeyen ekibimiz 25-23 seti kazanarak setlerde 2-1 öne geçti.
KONTROL EKİBİMİZDEYDİ
Son set karşılıklı sayılarla başlarken ilk teknik molaya 8-6 önde girdik. Maçın etkili oyuncularından biri olan Ender Kaba bu sette de etkili olurken maçı 14-9 öne taşıyan isim oldu ve ikinci teknik molaya da 16-9 önde girdik. Maçın sonlarına doğru oyundan iyice düşen Sağlamtaşspor oyunda kalmak mücadele etse de 18-12 önde olan ekibimiz seti 25-20 maçı da 3-1 kazandı. Atatürk İlköğretim Okulu Erkek Voleybol Takımı bu galibiyetle grup elemelerini galibiyetle tamamladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306