Ayakta yolcu taşınmayacak

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, şehir içi yolcu minibüslerin midibüslerle değiştirilmesi kararının İl Trafik Komisyonu tarafından onaylandığını açıklayarak uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte artık 25 yolcu dışında ayakta yolcu taşınamayacağını söyledi.

Ayakta yolcu taşınmayacak
ÇERKEZKÖY BAKIŞ  Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Akarsu Birlik Mavi Minibüsler Kooperatifi’nde minibüslerin yerini midibüsler alıyor.
MİNİBÜS GİDİYOR, MİDİBÜS GELİYOR
Konu hakkında bilgilendirmede bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, minibüslerin midibüsler ile değiştirilmesine ilişkin 22 Ocak günü İl Trafik Komisyonu’ndan karar çıktığını belirterek, “Önümüzdeki aylarda Çerkezköy’ümüzün trafiğinde midibüsleri görmeye başlayacağız.’’ Dedi.
“25+1 DIŞINDA YOLCU YOK’’
Konuyla ilgili daha önce alınan kararın değiştiğini belirten Başkan Ertem, “Daha önce ayakta da yolcu taşınabileceği şeklinde karar alınmıştı. Kararın değiştirilmesiyle birlikte artık ayakta yolcu taşınamayacak. Böylelikle engelli vatandaşların kullanımına da uygun olan midibüslerde her araçta 25 yolcu, 1 şoför bulunacak. Bunların dışında araçta bir kişi dahi bile bulundurulamayacak.’’ Diye konuştu.
banner287
 “2014 MART AYINA KADAR BİZLER KARAR ALACAĞIZ’’
Başkan Ertem, 2014 Mart ayına kadar midibüsler hakkında alınması gereken meclis kararı olması durumunda bunun Çerkezköy Belediye Meclisi’nce alınacağını dile getirerek,  şunları söyledi: “Bu tarihten sonra konu ile büyükşehir belediyesi karar alacak. Şahsım adına midibüslerin şimdiden vatandaşlara, kooperatif üyelerine hayırlı olmasını diliyorum.’’


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
halk
halk - 6 yıl Önce

sayın başkan birda şu üçretlerde düzenleme yapsanız

sade vatandaş
sade vatandaş - 6 yıl Önce

özellikle perşembe ve pazar pazarının olduğu günler daha çok doluyo minübüsler bu günlerde bir denetleme yapılsa halkın sağlığı ve can güvenliği için daha iyi olur.....

Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

yolcu alacaz diye olur olmaz yerlerde durmalarına da engel olsanız iyi olacak.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306